Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: XVIII Gminny Przegląd Twórczości Dziecięcej

Kaweczyn-XVIII-Gminny

Polskie tańce ludowe w wykonaniu najmłodszych mieszkańców gminy Kawęczyn można było podziwiać podczas XVIII Gminnego Przegląd Twórczości Dziecięcej.

Tegoroczny przegląd był nie tylko okazją do wspólnej zabawy i integracji przedszkolaków, ale też sposobem na włączenie najmłodszych do wspólnego świętowania setnej rocznicy od-zyskania niepodległości. Stąd też ściśle określona tematyka - wszyscy uczestnicy prezentowali polskie tańce ludowe. Na widowni zasiedli natomiast wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, sekretarz gminy Bożena Macudzińska, skarbnik Edyta Balce-rzak, Arleta Biegańska - dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie i wicedyrektor Bożena Ty-lak, Beata Ryśkiewicz - dyrektor podstawówki w Skarżynie, Ewa Wojtczak - dyrektor szkoły w Tokarach Pierwszych, Dorota Młynarska, dyrektor przedszkola „Kasztanowe Ludki” w Kowalach Pańskich, a także Grażyna Nowak - prezes stowa-rzyszenia „Kawęczyńskie Forum Rodziców”, przewodnicząca rady rodziców szkoły podstawowej w Kawęczynie Jolanta Bartczak, Jerzy Jacek - kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Kawęczynie, przewodniczący rady gminy Piotr Ge-bler i Jarosław Król - lekarz NOZ w Tokarach. Nie zabrakło też rodziców i nauczycieli, którzy włożyli wiele pracy w przygoto-wanie prezentacji na przegląd.

Po oficjalnym powitaniu gości przypomniano wszystkim, jak wyglądała droga Polski do niepodległości. Później nadszedł czas na pokaz umiejętności najmłodszych. Jako pierwsze za-prezentowały się przedszkolaki z Kowali Pańskich. Dzieci za-tańczyły poloneza do muzyki Wojciecha Kilara, znanej wszyst-kim z filmu Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz”. Dzieci z oddziału przedszkolnego w Tokarach zatańczyły taniec kaszubski „Ko-wal”, maluchy ze Skarżyna popisowo wykonały kujawiaka. W krakowiaku można było natomiast podziwiać przedszkolaków z Kawęczyna. 

W taki sposób najmłodsi mieszkańcy gminy zabrali publicz-ność w piękną podróż szlakiem tańców narodowych i ludo-wych - od Bałtyku do Tatr.
 

Jerzy Kurzawa: TS znowu kłamie w sprawie oświaty
Tuliszków: „Zwykli ludzie potrafią czynić niezwykł...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.