Anielskie skrzydła prowadzą do muzeum

Anielskie Skrzydla

Jak powiedziała autorka projektu „Anielskie skrzydła” ważne, by podejmować działania z myślą o młodzieży, ożywić miasto i pokazać, że może tu dziać się coś pozytywnego. O tym przekonaliśmy się podczas prezentacji projektu, która miała miejsce 3 września.

„Anielskie skrzydła” to element projektu autorstwa Zuzanny Szczepockiej, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Murale w centrum miasta nie tylko poprawiać będą estetykę przestrzeni publicznej. Docelowo autorka projektu chciała, aby w Turku powstały miejsca przyjazne całym rodzinom - od dzieci po dorosłych. Realizacja projektu pod nazwą „Anielskie Skrzydła” ma wzmacniać więzi międzyludzki oraz integrować lokalną społeczność.

Przypominamy, że w środę, 12 sierpnia ogłoszono beneficjentów programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020. Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury otrzymają:
1. Robert Stolarek - „Happening Stan Wojenny 13 grudnia 1981r.
2. Robert Jaworski „ Turek – obrazy ożywione”
3. Jeremiasz Dzikowski -„ Miasto Ognia”
4. Joanna Królikowska/ Monika Gruszczyńska - „Mówiące dłonie”
5. Stowarzyszenie Przystań / Maria Kur-Sulkowska – Teatr Na Prowincji
6. Zuzanna Szczepocka - „Anielskie Skrzydła”

Celem konkursu było zwiększenie zaangażowania Miejskiego Domu Kultury w Turku w życie społeczności lokalnej poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, nawiązanie i pogłębienie współpracy z aktywnymi społecznie i kulturalnie mieszkańcami miasta Turku, odkrywanie i rozwijanie ich kulturotwórczego potencjału oraz wspólna realizacja zgłoszonych pomysłów inicjatyw lokalnych. Łączny budżet przeznaczony na realizację wyłonionych w Konkursie inicjatyw wynosił 22 tys. zł.

Malanów: Podpisano umowę na budowę ul. Wesołej wra...
Pomoc finansowa dla uczniów niepełnosprawnych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.