Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Artyści z Malanowa, Kawęczyna i Tuliszkowa docenieni podczas Festiwalu Kultury „W stronę tradycji”

Artyści z Malanowa, Kawęczyna i Tuliszkowa docenieni podczas Festiwalu Kultury „W stronę tradycji”
Muzyka i śpiew rozbrzmiewały w Kramsku, gdzie podczas festiwalu prezentowały się zespoły ludowe z subregionu Wielkopolski Wschodniej. Uznanie w oczach komisji konkursowych znaleźli wykonawcy i twórcy lokalni z powiatu tureckiego. 
 
 
 
Organizowany cyklicznie festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń w subregionie konińskim poświęcone lokalnym twórcom. To jedyny w swoim rodzaju przegląd różnorodnych form nawiązujących do regionalnego dziedzictwa, integrujący wszystkich kultywujących rodzimy folklor. Jurorzy oceniali nie tylko poziom prezentowanych wykonań, ale też stroje zespołów, nawiązujące do regionu i jego tradycji. Oprócz muzycznych wrażeń można było również oglądać tradycje wyrażone w twórczości plastycznej - piękne pająki, serwety, obrazy na szkle czy też kwiaty z bibuły i rzeźby. 
 
Komisja Artystyczna w składzie dr Arleta Nawrocka-Wysocka – muzykolog z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Elżbieta Sztamblewska – etnograf Muzeum Okręgowego w Koninie oraz 
Krzysztof Pydyński – muzykolog, dyrektor PSM I i II st. w Koninie po wysłuchaniu 11 zespołów śpiewaczych, dwóch kapel ludowych, dziewięciorga solistów i dwóch zespołów tanecznych, postanowiła przyznać:
 
W kategorii zespołów śpiewaczych:          
II Nagrodę otrzymał zespół „Tradycja” z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. 
 
Wyróżnienia przyznano zespołowi śpiewaczemu „Jarzębinki” z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie i zespołowi „Kawęczyniacy” z Kawęczyna.
 
W kategorii kapel ludowych: 
Wyróżnienie wręczono kapeli „To My” z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie.
 
W kategorii śpiewaków:
Nagrodę przyznano Halinie Pokrzywieckiej z Malanowa. Wyróżnienie otrzymała Janina Pakuła z Malanowa – 200 zł ufundowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
 
W kategorii gawędziarzy:
Nagrodę przyznano Annie Kłodawskiej z Malanowa, a w kategorii Mistrz i Uczeń nagrodę otrzymał duet „BABCIA I WNUCZKA” - również pochodzący z Malanowa.
 
W konkursie „Tradycje w Twórczości Plastycznej” jedną z nagród otrzymała Małgorzata Grześkiewicz z Tuliszkowa
 
Źródło: CKiS w Koninie
Ze strażakami o bezpieczeństwie - na półkoloniach ...
Władysławów: Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.