Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Brudzewskie Spotkanie z Biesiadą w Chrząblicach

Biesiada

Gdzie słyszysz śpiew, tam stop, tam ludzie dobre serca mają. Źli ludzie – wierzcie mi – ci nigdy nie śpiewają - tymi słowami wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski powitał gości pierwszego Brudzewskiego Spotkania z Biesiadą.

W sobotę, 16 września sala OSP Chrząblice wypełniła się muzyką biesiadną w wykonaniu lokalnych zespołów. Zaproszenie na Brudzewskie Spotkanie z Biesiadą przyjęły takie zespoły jak Razem z Brudzewa, Zgoda ze Smulska, Tradycja z Malanowa, Ale Babki i Serenada z gminy Dobra, Znad Swędrni z Goszczanowa, Nasze Żuki oraz Kalinowianki z gminy Turek jak również Kawęczyniacy i Amigos z Kawęczyna. - Wielkie dzięki za to, że jesteście i za to, że będziemy wspólnie dziś biesiadować - podsumował wójt Cezary Krasowski.

Organizacji biesiady przy swojskiej muzyce przyświecał cel prezentacji i ochrony cennych tradycji regionalnych w dziedzinie kultury ludowej. Nie mniej ważnym elementem jest wspólne spotkanie, biesiadowanie, muzykowanie, śpiewanie, a przy okazji promowanie tradycji ludowej.

Od poniedziałku utrudnienia na ul. Konińskiej
Ponad 17 mln zł na inwestycje dla powiatu tureckie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Piotr w niedziela, 17 września 2023 16:13

Fajnie biesisdujecie. Tylko jeden drobiazg. Takie Biesiady robi się na wolnym powietrzu, a nie w pomieszczeniu.

Fajnie biesisdujecie. Tylko jeden drobiazg. Takie Biesiady robi się na wolnym powietrzu, a nie w pomieszczeniu.
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.