Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: „Katarynka rozdrażnia mnie, a ja mam tylko jedno życie”. W Bibliotece czytano utwór Bolesława Prusa

Narodowe Czytanie w Brudzewie

W miniony weekend cała Polska zasiadła do książek. A to za sprawą inicjatywy znanej jako Narodowe Czytanie, które od siedmiu lat odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. W dniu 7 września również i w Bibliotece Publicznej w Brudzewie zorganizowano kolejną edycję akcji promującej czytelnictwo.

Wydarzenie otworzyła dyrektor biblioteki w Brudzewie Sylwia Kwaśna, która w krótkim wstępie wprowadziła wszystkich w idee wydarzenia. Przedstawiciele różnych środowisk z gminy Brudzew zasiedli do wspólnej lektury „Katarynki” Bolesława Prusa. Z racji tego, że nowela ta niesie uniwersalne wartości, jako lektorów wybrano przedstawicieli różnych środowisk gminy Brudzew i różnych pokoleń do jej czytania. Pierwszy fragment wykonał wójt Krasowski. Czytali również pracownicy urzędu gminy, radni, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji z terenu gminy oraz czytelnicy, którzy na co dzień korzystają z bogatych zbiorów biblioteki. W sumie „Katarynkę” odczytało 17 osób, dzięki temu mógł wybrzmieć cały utwór Prusa.

Mimo szerokiej akcji promocyjnej Narodowego Czytania zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Brudzewie niewielu mieszkańców Brudzewa przybyło, żeby uczestniczyć w akcji. Jednym z tego powodów z pewnością była deszczowa aura, która nie zachęcała do wyjścia tego dnia z domu.
Rodzinna zabawa z ekologicznym przesłaniem
Brudzew: Strażacki Festyn w strugach deszczu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.