Brudzew: "Książka, tylko Ty! Animacja czytelnictwa w Brudzewie"

Konkurs w Brudzewie

W ramach zadania "Książka, tylko Ty! Animacja czytelnictwa w Brudzewie" 15 listopada br. naszą bibliotekę odwiedził Jakub Skworz - pisarz książek dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicząca w spotkaniu młodzież miała okazję poznać postać Adama Mickiewicza w sposób nieco inny niż na lekcjach języka polskiego. Poznaliśmy poetę jako małego chłopca, później młodzieńca, który, tak jak dzisiejsza młodzież, stawał przed trudnymi wyborami, miał swoje problemy czy dylematy. Poznaliśmy postać Mickiewicza od momentu kiedy był jeszcze dzieckiem do czasu napisania "Pana Tadeusza". Spotkanie oparte było na książce Jakuba Skworza - "Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz". Książka dostępna jest w naszej wypożyczalni a już wkrótce na półkę trafi kolejna opowieść naszego Gościa - pt. "Mania Skłodowska". Serdecznie zachęcamy do odwiedzin biblioteki i wypożyczania książek, nie tylko Jakuba Skworza.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Andrzejkowy czar w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wych...
Laureatka konkursu fotograficznego ph. „100 – leci...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.