Brudzew: Muzyką ubogacili Boże Narodzenie

Orkiestra OSP Brudzew

Boże Narodzenie to dla wielu Polaków jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Dla podniesienia rangi tego święta już po raz czwarty Orkiestra Dęta OSP Brudzew działająca przy GOK „Wozownia” zorganizowała koncert kolęd.

25 grudnia w kościele p.w. św. Mikołaja w Brudzewie już od 11.30 można było usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu Orkiestry, wśród nich m.in. "Bóg się rodzi", "Wśród nocnej ciszy" czy "Przybieżeli do Betlejem". Muzycy przygotowali także oprawę mszy świętej odprawionej o godzinie 12.00, a także wykonali w jej trakcie czytania mszalne. Homilię wygłosił ks. Mateusz Szurgot.

Podczas koncertu Orkiestrę poprowadził kapelmistrz dh Andrzej Kujawa, a za przygotowanie występu odpowiadał dh Rafał Szurgot – gospodarz Orkiestry. Wielkie wrażenie na wszystkich wywarł zagrany przez Orkiestrę utwór "Jeden dzień w roku" z repertuaru Czerwonych Gitar. Na zakończenie ksiądz proboszcz Zbigniew Wróbel podziękował muzykom i podkreślił, że przez muzykę i śpiew kolęd można jeszcze dogłębniej przeżyć tajemnicę narodzenia Chrystusa, za co jest Orkiestrze ogromnie wdzięczny.

Orkiestra Dęta OSP Brudzew już w 2020 roku obchodzić będzie jubileuszu 100-lecia swojego istnienia. Przez cały ten czas angażuje się w lokalną działalność w gminie Brudzew uświetniając różne uroczystości.
 
Dobra: Strażacy gasili ogień w Strachocicach
Władysławów: Druhowie z kalendarzami na Nowy Rok

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.