Brudzew: Przedszkolaki recytowały poezje w Bibliotece Gminnej

Przedszkolaki recytowały poezje w Bibliotece Gminnej w Brudzewie

Wspaniałe recytacje wierszy takich autorów, jak Julian Tuwim, Wanda Chotomska czy Natalia Usenko, mogliśmy wysłuchać podczas trzeciego gminnego konkursu recytatorskiego dla najmłodszych. Dnia 19 marca 2019r. Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew gościła młodych recytatorów w wieku 3-10 lat.

Komisja konkursowa w składzie: Urszula Szczęsna – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku, Izabela Rychter – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Władysławów oraz Jadwiga Jaroszewska-Pilarz – emerytowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, dokonała oceny wszystkich wystąpień, biorąc pod uwagę dobór tekstu, jego opanowanie pamięciowe, interpretację a także kreatywność i pomysłowość w doborze rekwizytów.

W kategorii: przedszkole 3-4 latki, przyznano trzy równorzędne nagrody, które otrzymali: Franciszek Graczyk, Pola Jaroszewska (Przedszkole Gminne w Brudzewie) i Nela Nowicka (Szkoła Podstawowa w Koźminie). Kategoria: przedszkole 5-6 latki przyniosła również trzy nagrody, które otrzymali: Amelia Stasiak, Wojtek Karwacki (Przedszkole Gminne w Brudzewie), Agata Kubiak (Szkoła Podstawowa w Galewie z filią w Chrząblicach) i jedno wyróżnienie dla Anny Pilarz (Szkoła Podstawowa w Galewie z filią w Chrząblicach). W kategorii klas I-III nagrodę przyznano: Mai Wojtczak, Nataszy Szymaniak (Szkoła Podstawowa w Brudzewie) i Jakubowi Piłce (Szkoła Podstawowa w Koźminie), wyróżnienie natomiast otrzymała Gabriela Cichomska (Szkoła Podstawowa w Brudzewie).

Materiał prasowy Biblioteki Publicznej w Brudzewie

Malanów: Łukasz Nowak sekretarzem gminy. Mirosław ...
Zofia Dzierzgowska uroczyście dołączyła do Rady Mi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.