Wideo: W Brudzyniu w filmowym stylu zakończono projekt z Wielkopolskiej Odnowy Wsi

Brudzyń

Ochotnicza Straż Pożarna w Brudzyniu (gm. Brudzew) otrzymała dofinansowanie w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Druhowie nie tylko zakupi sprzęt do swojej remizy, ale także nagrali film promujący sołectwo i miejscowość. W minioną sobotę odbyło się uroczyste zakończenie zrealizowanego projektu.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przyznał OSP Brudzyń dofinansowanie na projekt o nazwie Promocja idei odnowy wsi w miejscowości Brudzyń poprzez wykonanie folderu o historii sołectwa i zakup wyposażenia, którego łączna wartość to niemal 12 tysięcy złotych. Z tych środków do miejscowej remizy zakupiony został projektor wraz z ekranem, a także telewizor i sprzęt nagłaśniający. Strażacy wykonali także album pamiątkowy, w którym umieszczono zdjęcia przedstawiające historię Brudzynia.

Ochotnicza Straż Pożarna w Brudzyniu dokonała podsumowania zrealizowanego projektu. Głównym punktem uroczystości była projekcja filmu, który dotyczył podejmowanych w miejscowości inicjatyw oraz lokalnej kultury i tradycji. Osoby, które w nim wystąpiły opowiadały o latach spędzonych w Brudzyniu oraz wspominały miejscowość z dawnych lat. W trakcie wydarzenia, w którym wzięli udział mieszkańcy sołectwa, zademonstrowano także zakupiony sprzęt.

Brudzyń położony jest niedaleko Brudzewa. W miejscowości znajduje się pałac rodu Kurnatowskich – dawnych właścicieli wsi, w którym po II wojnie światowej funkcjonowało przedszkole i szkoła podstawowa. W II połowie XX wieku funkcjonowało tu Państwowe Gospodarstwo Rolne, a także Klub Rolnika.

Druhowie z Brudzynia już dziś zapowiadają, że w dalszym ciągu będą badać historię miejscowości. W planach jest stworzenie wideokroniki, która przedstawiać będzie losy Brudzynia.
 
 
tekst: Mateusz Kaszyński
fot./wideo: Patryk Bajdek
Zbuduj zespół na odległość! 3 praktyczne porady
Pierwszy weekend w żółtej strefie i mandaty za bra...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Niezależny w wtorek, 13 października 2020 18:04

A gdzie podziały się maseczki ??

A gdzie podziały się maseczki ;) ??
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.