Brudzew: Warsztaty chińskie z Robertem Maciągiem

Robert Maciąg

W miniony piątek (28.09.2018r.) mieliśmy okazję podróżować poprzez wiele krajów i kontynentów. Wszystko za sprawą Roberta Maciąga – podróżnika, fotografa, autora książek podróżniczych, który prowadził tego dnia w naszej bibliotece etno warsztaty.

Warsztaty chińskie skierowane były dla dzieci oraz młodzieży z terenu naszej gminy. W trakcie warsztatów dzieci uczyły się kilku chińskich słów, poznały chińskie wierzenia, zwyczaje i życie codzienne. Niewątpliwie dużą atrakcją dla nas wszystkich była nauka jedzenia pałeczkami. Uczestnicy próbowali także pisać (malować) po chińsku oraz mierzyli się z chińską grą planszową.
Wieczorem zaś udaliśmy się w podróż do kilku krajów i poznawaliśmy je dzięki herbacie. Smakowaliśmy herbat z Chin, Japonii, Maroko, Indii, Tybetu a nawet Afryki. Były herbaty słodkie, bardzo słodkie, gorzkie a nawet słone (!). Poznaliśmy kulturę i zwyczaje tych krajów a nasz gość przekonał nas, że można poznawać świat poprzez herbatę.

Warsztaty realizowane były w ramach zadania Książka, tylko Ty! Animacja czytelnictwa w Brudzewie.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Striker na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski
Biegiem do kadry narodowej. Hubert Kozelan z Turku...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.