Casting w ramach projektu „w Niplodramie przez świat” zakończony

casting

W minioną sobotę w ramach projektu „w Niplodramie przez świat”, na który Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z programu Kultura Dostępna 2021r ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbył się casting do musicalu na podstawie książki „ My psy”.

Autorami publikacji są Lena Ledoff oraz Przemysław Dąbrowski. Pani Lena urodziła się w Petersburgu. Jest absolwentką wydziału fortepianowego na Akademii Muzycznej w Woroneżu. W latach 1988 - 1994 akompaniator i wykładowca jazzu na Uniwersytecie im. Janki Kupały na Białorusi. W tym samym roku otrzymała Grand Prix za muzykę do baletu Dymitra Kurakulowa na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Choreografii w Witebsku. W 2000 roku założyła "Lena Ledoff Trio". Obecnie poświęciła się solowym występom, głównie z programem "Komeda - Chopin - Komeda". W roku 2010 Lena Ledoff otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Warszawy. Aktor Przemysław Dąbrowski występował w teatrach: Współczesnym we Wrocławiu (1992-93), Studyjnym'83 w Łodzi (1995-97), Nowym w Łodzi (1997-98) i Studio Teatr TEST w Warszawie (2002). Znany z filmów Czas honoru, Kasia i Tomek, Odwróceni).

Do intensywnej, dwutygodniowej pracy nad musicalem , która zadzieje się w dniach od 12 do 24 lipca, wybrano „10” najzdolniejszych młodych artystów. Efekty ich pracy będziemy mogli obejrzeć za niecałe dwa miesiące.

Dzieci pracować będą również pod czujnym okiem Adama Rymarza, wokalisty obdarzonego niezwykle ciepłą barwą i szeroką skalą głosu oraz słuchem absolutnym. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat wielu nagród, m. in. „Indywidualność wokalna” na I Ogólnopolskich Warsztatach Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Inowrocławiu, Grand Prix i Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy dla Najlepszego Wokalisty Gospel na Warsaw Gospel Days. Wykładowca impostacji głosu na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej im. Leona Schillera w Łodzi, nauczyciel śpiewu i trener wokalny przygotowujący uczestników „The Voice of Poland”, “The Voice Kids” i “All Together Now. Śpiewajmy razem”.

Już teraz zapraszamy gorąco do śledzenia poczynań młodych adeptów sceny.

 

Umowy na inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Ro...
Mianowanie na stanowiska naczelnika wydziału i dow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.