Chcemy jeść, czyli żARTa Sztuka na scenie MDK

Żarta Sztuka

Sześcioro młodych ludzi, różnych, ale o podobnej wrażliwości. Połączyła ich miłość do sztuki i tak powstała nowa grupa teatralna działająca przy Miejskim Domu Kultury w Turku o wdzięcznej nazwie żARTa Sztuka. Młodzi artyści premierowy spektakl mają już za sobą.

Pierwszy oficjalny występ Żartej Sztuki miał miejsce w piątek, 7 czerwca na scenie Miejskiego Domu Kultury. Grupę teatralną tworzą Agata Drabina, Martyna Kowalec, Stefan Ochocki, Mikołaj Zieliński, Sebastian Goździk oraz akustyk - Janek Pluta. Instruktorem jest Sylwia Przybylska. Artyści wzięli na warsztat scenariusz teatralny oparty na motywach „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka.

Spektakl „Chcemy jeść” to opowieść o problemach i zgryzotach współczesnego świata - egoizmie, populizmie, znieczulicy, dominacji silniejszego. Niedorzeczna sytuacja ludzi uwięzionych w bezimiennej sali, spośród których trzeba wyłonić jedną osobę będą posiłkiem dla innych. Wszystko daje przygnębiający obraz społeczeństwa, który niepokoi i uwiera, a w każdym z bohaterów można zobaczyć samego siebie. Premierowy występ okazał się sukcesem. Nie udałoby się to jednak bez sponsorów zewnętrznych. Młodych aktorów wsparła firma Elektrokabel Karola i Synowie.

 

Nowa świetlica w Tarnowej i biblioteka w Tuliszkow...
Dobra: Piłkarze ze Skęczniewa w finale międzynarod...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
niedziela, 15 wrzesień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.