Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Czarna wołga kursuje po mieście? Legendy miejskie w kaliskim Teatrze!

lato_teatr_kalisz_

Jakie opowieści mieszkańcy Kalisza przekazują sobie od pokoleń? Ruszył nabór do półkolonii letnich „Legendy Miejskie” dla młodzieży w wieku 13–18 lat, które odbędą się w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w dniach 13–25 sierpnia 2018 r.

Punktem wyjścia i pretekstem do pracy z młodzieżą będą "mikrohistorie" – inspirując się nimi młodzież wraz z prowadzącymi będą odkrywać miasto czytając napisy na murach, podsłuchując rozmowy w sklepach, analizować wygląd straganów na targowisku. Podejmą próbę znaleźć ukryte pod płaszczykiem codzienności drugie dno, w którym królują określone wzorce zachowań, wpływające na charakter miasta. W kaliskich kronikach, starych wydaniach gazet, nagłówkach artykułów o sprawach, którymi żył kiedyś Kalisz warsztatowicze będą poszukiwać postaci ciekawych i nietuzinkowych.

Jednym z prowadzących zajęcia będzie reportażysta Filip Springer, finalista Nagrody Literackiej „Nike” 2012 za reportaż Miedzianka. Historia znikania.

Aby dołączyć do ekipy badawczej, należy przesłać krótką „opowieść” o Kaliszu i/ lub jego mieszkańcach. Może to być opowieść prawdziwa, zasłyszana w sklepie, prawdopodobna lub całkiem niedorzeczna. Opowieść może mieć dowolną formę. Wiecej informacji na stronie http://www.teatr.kalisz.pl/czarna-wolga-kursuje-po-kaliszu-zapraszamy-na...

Teatr czeka na zgłoszenia do piątku 13 lipca pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Liczba miejsc jest ograniczona, całkowity koszt udziału – 30 zł. Z wybranymi osobami Teatr skontaktuje się mailowo do 15 lipca 2018 roku.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, finansowanym ze środków MKiDN oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Wideo:Nauka, eksperymenty i wspaniała zabawa podcz...
Władysławów: ''Łączymy Pokolenia"- czyli koncert d...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.