Darmowa wyprawki dla przedszkolaków czekają w bibliotece

Wyprawka

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku ponownie można odbierać Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym tj. z roczników 2013-2019. Po wyprawki mogą zgłosić się także te przedszkolaki, które uczestniczyły w poprzednich odsłonach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Głównym celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Dlatego też każde dziecko z rocznika 2013-2016, które przyjdzie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. Wyprawki otrzymają także te dzieci, które są już czytelnikami biblioteki, brały udział w poprzednich edycjach i dostały już książeczkę „Pierwsze czytanki dla…”

W Czytelniczej Wyprawce na każdego przedszkolaka czeka wyjątkowa książka „Krasnal w krzywej, która powstała specjalnie na potrzeby kampanii. Autorem pełnej niezwykłych przygód opowieści o Krasnalu w Krzywej Czapce jest wybitny autor, znany i lubiany przez najmłodszych czytelników – Wojciech Widłak , a przepiękne ilustracje stworzyła Aleksandra Krzanowska.

Do książki dołączona jest broszura ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece", która pomoże rodzicom rozbudzać w dzieciach pasję do czytania.

Dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego uczestnik akcji otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Nowością w tegorocznej kampanii są również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Z pewnością pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Wspólne czytanie to przecież nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach, ale też budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty – rodzinnej i lokalnej.

Wyprawki Czytelnicze można odbierać w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży (ul. Dworcowa 5 oraz Filii nr 4 (ul. P.O.W 3a).
Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”. Akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
POLISH FIGHTER CUP, czyli kolejna edycja turnieju ...
Półfinał Mam Talent z udziałem turkowianki Pauli B...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.