Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Szczere emocje i wiele doświadczeń podczas Dni Kultury Bez Barier. Zapraszamy!

Dni Kultury Bez Barier

Tegoroczna, osiemnasta już edycja Dni Kultury Bez Barier rozpoczęła się od warsztatów plastycznych. Celem zajęć było wprowadzenie osób niepełnosprawnych do aktywności społecznej. Przed nami jeszcze wiele niespodzianek w których z całą pewnością warto uczestniczyć. 

Jesień w Turku to już tradycyjnie Dni Kultury bez Barier, które w tym roku rozpoczęły się od warsztatów plastycznych pod hasłem “Barwy jesieni”, które prowadzono w placówkach działających na rzecz osób niepełnosprawnych - Środowiskowych Domów Samopomocy przy ulicach Poduchowne i 3 Maja, Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych oraz Stowarzyszenia na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SINTUR..

Materiał zebrany podczas warsztatów posłuży do zorganizowania wystawy pod okiem wykwalifikowanej plastyczki Joanny Chaleckiej – Kuraszyk. Plastyka jako element szeroko rozumianej arteterapii rozwija sprawność manualną i twórcze otaczającej nas rzeczywistości poprzez użycie różnorodnych materiałów i technik plastycznych. Pogłębia wrażliwość i wzmaga chęć nawiązywania kontaktów z otoczeniem. Dostarcza inspirujących wrażeń i przeżyć. Jest niezawodnym i niezastąpionym sposobem na poznawanie świata z całą jego różnorodnością i urodą. Istotą całego przedsięwzięcia jest spotkanie szkoleniowe osób niepełnosprawnych, umożliwienie im zdobycia nowych umiejętności w sferze poznawczej i społecznej.

Już w najbliższych dniach 14 i 15 października odbędzie się spotkanie z Mariuszem Mączką – artystą malującym ustami i nogami. To jedno z działań pokazujące szerszej społeczności zdolności artystyczne osób niepełnosprawnych.

Na 17 października natomiast zaplanowano warsztaty „Pysznie budujemy relacje” – spotkanie z Pascalem Brodnickim, który zaprezentuje swoją twórczość i pasję gotowania podopiecznym ośrodków oraz zaproszonej młodzieży ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i mieszkańcom miasta.

Dni Kultury Bez Barier to również 25. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących „Widzieć Inaczej” o nagrodę burmistrza zaplanowany na 19 października. Przegląd składa się z części dopołudniowej w której wykonawcy biorą udział w przesłuchaniach konkursowych. Każdy wykonawca prezentuje program do 10 minut.

Oceny prezentacji dokona profesjonalna komisja artystyczna. Gościem specjalnym będzie w tym roku Robert Janowski. 23 października odbędzie się natomiast prezentacja twórczości artystycznej osób sprawnych inaczej „Tacy Sami”.
Zapraszamy!
Pierwszy weekend w żółtej strefie i mandaty za bra...
Brudzew: Dzień drzewa w Gminnym Przedszkolu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.