Dobra: Konkurs Przedszkolaków „Śpiewam i maluję” rozstrzygnięty

Powiatowy Konkurs Przedszkolaków „Śpiewam i maluję”

XVI Powiatowy Konkurs Przedszkolaków „Śpiewam i maluję” już za nami. W sali widowiskowej organizatora, Centrum Kultury w Dobrej, ponad dwudziestu młodziutkich wykonawców stanęło w szranki by rywalizować o główną nagrodę Grand Prix konkursu. Na wydarzenie to przybyli przedstawiciele władz gminnych: zastępca burmistrza Dobrej Przemysław Tomczak oraz skarbnik Dobrej Beata Kmieć. Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonał zastępca burmistrza Przemysław Tomczak.

Kilka dni wcześniej komisja artystyczna oceniła prace plastyczne nadesłane do organizatorów konkursu. Tegoroczny temat konkursu brzmiał „W czarodziejskim ogrodzie”. Obowiązująca technika prac w formacie a4 – rysunek (kredki, farby, flamastry itp.). Zgłoszonych zostało 68 rysunków.

Komisja postanowiła wyróżnić 16 młodych plastyków. Nagrody zostały wręczone 14 maja, w dniu przeglądu muzycznego. Otrzymali je: Anna Pilarz ze Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach, Bartosz Siepka z Przedszkola Gminnego we Władysławowie, Kornelia Bartosik z Przedszkola Gminnego we Władysławowie, Michalina Bąkowska z Przedszkola Gminnego we Władysławowie, Julia Budka z Przedszkola Gminnego w Kowalach Pańskich, Julia Karbowa z Gminnego Przedszkola w Brudzewie, Weronika Jańczak z Gminnego Przedszkola w Brudzewie, Lena Kacprzak z Przedszkola w Przykonie, Ewa Literska z Przedszkola w Przykonie, Nadia Kończak z Przedszkola w Przykonie, Natalia Bujak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej, Miłosz Guderczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrej, Jakub Madaj z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piekarach, Zuzanna Kąciak z Gminnego Przedszkola w Malanowie, Julia Słowińska z Gminnego Przedszkola w Malanowie oraz Kacper Płóciennik ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie.

Po wręczeniu nagród w konkursie plastycznym rozpoczęły się przesłuchania młodych solistów. Wykonawców oceniała komisja w składzie: przewodniczący - Paweł Siwiński, muzyk, nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Turku, prezes i instrumentalista Big Band Turek oraz członkowie: Marek Milczarek, muzyk, dyrektor ZS-P w Dobrej, również instrumentalista tureckiego big bandu i Klaudia Grabowska, instruktor ds. muzyki i organizacji imprez Centrum Kultury w Dobrej. Na scenie wystąpiło 21 solistów, niektórzy z towarzyszeniem chórków lub zespołów tanecznych co w sumie dało 31 wykonawców.

Komisja artystyczna przyznała nagrodę główną Grand Prix Konkursu dla Olgi Kałużnej z SP w Koźminie. Przyznano również 5 równorzędnych nagród. Otrzymali je: Filip Krupiński z ZS-P w Dobrej, Maja Ciemniewska z Gminnego Przedszkola w Brudzewie, Nikola Janik z Przedszkola Gminnego w Kowalach Pańskich wraz z zespołem, Oliwia Kustosz z ZS-P w Dobrej wraz z zespołem, Witold Piaskowski z ZS-P w Grzymiszewie.

Ponadto komisja postanowiła przyznać wyróżnienia, które otrzymali: Nela Nowicka z SP w Koźminie, Iga Graczyk z ZS-P w Dobrej, Julia Karbowy z Gminnego Przedszkola w Brudzewie wraz z zespołem, Katarzyna Gryglewska z SP w Galewie z Filią w Chrząblicach oraz Joanna Kraska z ZS-P w Piekarach z zespołem.

Protokół odczytał członek jury Marek Milczarek, nagrody wręczali: przewodniczący Paweł Siwiński i Jacek Gajewski, dyrektor Centrum Kultury w Dobrej.

Tradycyjnie już wręczono nagrodę dla najmłodszego uczestnika przeglądu, w tym roku była to Antonina Becalik z ZS-P w Dobrej.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział. Nagrody, wyróżnienia oraz upominki zostały ufundowane przez Centrum Kultury w Dobrej.

źródło:Centrum Kultury w Dobrej
Tuliszków: Opel astra dachował w Kępinie
Weź udział w konkursach! Wygraj prezenty na Dzień ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 29 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.