Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dobra: Trzy zabytki zgłoszone do Polskiego Ładu

Dobra

Renowacja polichromii kościoła w Skęczniewie, prace przy ołtarzu w Miłkowicach i remont zabytkowej dzwonnicy w Dobrej - to projekty, jakie samorząd gminy Dobra zgłosił do kolejnej edycji Polskiego Ładu.

Parafia Miłkowice planuje prace konserwatorskie XIX-wiecznego ołtarza głównego, a wnioskowana kwota to 400 tyś. zł. O taką samą wartość dofinansowania wnioskuje proboszcz z Dobrej, a środki mają być przeznaczone na remont konserwatorski dzwonnicy.

W parafii Skęczniew planowane są prace konserwatorskie i restauratorskie zarówno w prezbiterium jak i w nawie głównej. Wnioskowana kwota wsparcia to 395 tyś. zł.

W ramach programu Polski Ład dla kultury samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie m.in. na renowację zabytkowych budynków. Inicjatywa ma na celu przywrócenie dawnego blasku zabytkom, a dzięki temu wsparcie rozwoju w obszarze kultury i w lokalnych społecznościach.

Fot. Gmina Dobra
Panie z powiatu tureckiego po raz kolejny zmierzą ...
Dobra: Do wozu trzeba będzie dołożyć więcej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.