Drapieżne ptaki, wiele wiedzy i Mały Książę podczas „Nocy Muzeów” w Turku

Noc Muzeów w Turku

Za nami jedyna i niepowtarzalna noc. Zarówno dla tych, którzy kochają sztukę, kulturę oraz dla tych, którzy chcą doświadczyć czegoś nowego, ubiegła sobota była wyjątkowa. Tradycyjnie już „Noc Muzeów” dotarła również do Turku. Jak co roku różnorodność oraz niespodzianki przygotowane przez organizatorów zaskakują. Tym razem było podobnie.

W sobotę 18 maja w całej Polsce, w tym również w naszym miała miejsce „Noc Muzeów”. Nie warto było iść spać, ale warto zaczerpnąć trochę przyzwoitej rozrywki. W Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zarówno tych pierwszych, jak i drugich nie zabrakło. Co ważne, wieczór ten nie obfitował tylko w samą wiedzę, ale również pozwolił czynnie uczestniczyć w propozycjach oferowanych przez organizatorów.

Przygoda rozpoczęła się o godzinie 18.00, kiedy to do turkowskiego muzeum zawitał Marek Tomalik. Chętni mieli okazję wysłuchać oraz zadać pytanie podróżnikowi, pisarzowi i dziennikarzowi radiowemu. Marek Tomalik to pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy duchowo-przygodowe, nie tylko w australijski Outback. Twórca i organizator 23 edycji Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły oraz wielu innych imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Stały współpracownik National Geographic, Jazz Forum i RMF Classic. Autor książek o podróżach, w tym trzech o Australii.

Wiele działo się również na dziedzińcu muzeum, gdzie wiele emocji budziły dzikie ptaki. Jastrząb, myszołowiec oraz sowa zrobiły na uczestników wielkie wrażenie. Oprócz wiedzy, którą goście przekazali na temat ptaków wszyscy mogli je pogłaskać, a nawet potrzymać.

Przed publicznością wystąpiła grupa Czerwie, która zaprezentowała spektakl „ Mały Książę na sześciu kontynentach”.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek, bowiem chętni mieli okazję przyjrzeć się przedmiotom, które w dzisiejszym świecie są coraz mniej wykorzystywane. Mowa tu choćby o samochodzie marki Fiat 126 p czy znanych starszemu pokoleniu „szklankach w koszyczkach”.

Rzecz jasna wszyscy mogli dowolnie zwiedzać muzeum, a dodatkowo zbierać w danych punktach pieczątki. Po uzbieraniu wszystkich dzieci i młodzież wrzucali je do skrzynki i już niebawem odbędzie się losowanie cennych nagród rzeczowych.
Wodne Szkolenie Terytorialsów
Wideo: Nowy sztandar, samochód ratowniczo- gaśnicz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.