Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dusze Mehoffera w turkowskim muzeum

Dusze Mehoffera w turkowskim muzeum
W piątkowy wieczór w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zagościła wyjątkowa wystawa. Można podziwiać na niej prace uzdolnionych lokalnych artystów, a projekt powstał dzięki inicjatywie młodych ludzi, pochodzących z naszego regionu.
- Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy urodzili się, wychowali i żyją na co dzień na ziemi turkowskiej. z nas ma różne talenty, smykałki, ale łączy nas wiele. Łączy nas Turek, relacje, a co najważniejsze - projekt społeczny - tak mówią o sobie inicjatorzy akcji, która rozpoczęła się od młodej studentki architektury zieleni, Julity Borowskiej. Wspólnie z tegoroczną Akademią Liderów, tworzoną przez Fundację Świętego Mikołaja stworzono plan na wystawę przeznaczoną dla lokalnych, pochodzących z Turku artystów. Widzimy i czujemy, osobiście obserwujemy nasze lokalne środowisko , a w szczególności, tych, którzy coś tworzą.  Bardzo często w tajemnicy przed światem i społecznością lokalną. Dziś chcemy docenić lokalnych artystów i dać im szansę na spełnienie marzeń, zrozumienie, a nawet debiut! - podkreślają pomysłodawcy wystawy
 
Projekt pod nazwą „Dusze Mehoffera tworzą Julita Borowska - tegoroczna uczestniczka Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Harcerka, pisarka i poetka, studentka Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, która jest też liderką wystawy. - Od moich emocji wszystko się zaczęło. Miałam możliwość ostatecznie wziąć udział w tegorocznej edycji akademii. Do kultury i historii lokalnej ciągnie mnie od dziecka. Uwielbiam drążyć dziury na różne tematy, które sprawiają ludziom radość. Obserwuję codziennie lokalne media, akcje społeczne, sesje rad i wiele innych. Postanowiłam, że połączę pasję artystyczną z doświadczeniem społecznym i razem z wolontariuszami, których uczę i przekazuje im własne wcześniej nabytą wiedzę, stworzę przestrzeń, gdzie lokalni artyści nie będą się bać i w końcu spełnią swoje marzenia bycia zrozumianym i otwartym - zaznacza Julita Borowska. Drugą osobą jest Kacper Dorosiński - uczeń klasy maturalnej w Zespole Szkół Technicznych w Turku, informatyk, pasjonata gier komputerowych, pisarz do szuflady, redaktor i korektor. W gronie tym znajduje się też Antonina Mendak- artystka, poetka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku, a także Piotr Tomalak- instruktor Hufca ZHP Turek im. Mikołaja Kopernika, student psychologii, pasjonat historii i polskiej poezji, a także Bartosz Kurzawa- uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku i jednocześnie rysownik, Marcelina Doktór- artystka, uczennica Prywatnej Szkoły w Chmurze. Kolejni uczestnicy wyjątkowego projektu to Natalia Pędziwiatr studentka bibliotekoznawstwa, pasjonatka fotografii, działaczka społeczna, członkini zarządu wrocławskiego NZS oraz Zuzanna Rogalska- uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, pisarka i poetka. Nad całością przedsięwzięcia czuwali Przemysław Rybarczyk- tutor Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja i Tosia Grządkowska-kordynatorka tegorocznej edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. 
 
Wernisaż przyciągnął wielu mieszkańców miasta i nie tylko. Wystawę będzie można oglądać do 1 grudnia. 
Konkurs dla grzybiarzy podsumowany. Wiemy kto zebr...
Malanów: Muzyczne wspomnienia o Fryderyku Chopinie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.