Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim oraz spektakl teatralny dla najmłodszych to wydarzenia zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka, w których w ostatnim czasie mogli uczestniczyć mieszkańcy naszego miasta. Oba spotkania zostały zrealizowane w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich turkowskiej Bibliotece udało się pozyskać środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego na realizacje projektu promującego czytelnictwo. „Misja: biblioteka pełna ludzi” choć wydaje się być zadaniem trudnym do wykonania w czasach pandemicznych obostrzeń, nie jest niemożliwa a oferta przygotowana przez instytucje cieszy się dużym zainteresowanie wśród mieszkańców, zarówno tych dużych jak i małych. Tak między innymi było podczas ostatnich dwóch wydarzeń, jakie w ramach projektu zostały zrealizowane czyli spotkania autorskiego z Łukaszem Orbitowskim i spektaklu teatralnego dla dzieci „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem”.

Spotkanie z autorem to niebywała okazja dla czytelników do osobistej konfrontacji z twórcą. Łukasz Orbitowski, który odwiedził turkowska bibliotekę w miniony piątek, w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o swojej twórczości, zarówno o jej początkach, jak i o tym, co dopiero znajduje się w planach wydawniczych. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznać stosunek pisarza do przyznanych mu nagród oraz dowiedzieć się w jaki sposób powstawały poszczególne książki. Autor chętnie odpowiadał na pytania publiczności, rozdawała autografy i pozwał do wspólnych zdjęć.

Z kolei niedzielny spektakl teatralny to prawdziwa gratka dla najmłodszych miłośników literatury. Tym razem mali czytelnicy mieli okazję obejrzeć przedstawienie nawiązujące do książki „Alicja w krainie czarów”. Jednak zamiast klasycznej wersji historii o dziewczynce w magicznym świecie, na widzów czekał niespodziewany zwrot akcji w kierunku ekologii.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Już w najbliższy piątek, 25 września, czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z wybitnym reportażystą Jackiem Hugo-Baderem. Z uwagi na obecną sytuacje epidemiologiczną, ilość miejsc ograniczona! obowiązuje rezerwacja telefoniczna pod numer 632785134
Kawęczyn: Prace budowlane w żłobku zakończone
Najpopularniejsze sporty do typowania – ranking to...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 24 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.