Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Domu Kultury w Turku

MDK Turek

Święto Babć i Dziadków jest okazją do wspólnej integracji i zabawy, której dziś było bardzo dużo. Dzieci powitały dziadków wierszykami oraz odśpiewały piosenki przy akompaniamencie "dziadka Szczepana" a "babcia Teresa" uczyła znanych lecz czasem zapomnianych piosenek.

Oprócz muzycznych atrakcji bawiliśmy się w tworzenie laurek i kwiatków z bibuły z "babcia Zosią" i instruktorką Agnieszką, które dzieci podarowały w prezencie swoim ukochanym dziadkom.

Nie zabrakło również konkursów sprawnościowych czy manualnych, miedzy innymi wiązania krawatu, czesania warkoczyków wnuczkom, karmienia wnucząt galaretką i tańca z balonikiem.

Kasia Cieślak, instruktor ds. plastyki MDK, która wymyśliła i przeprowadziła całą imprezę wprowadziła dzieci w klimat dawnej epoki, pokazując i omawiając przedmioty codziennego użytku, którymi posługiwano się w tamtych latach. Był to młynek do kawy, fajerka, nocnik, żelazko i koziołek. Na koniec dzieciaki z Kasia Cieślak, koordynatorką imprezy odśpiewały sto lat swoim dziadkom.
Władysławów: Jakub Milczuk powołany do Zaplecza Ka...
ZDP z umową na projekt drogi Władysławów – Kuny

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.