Gm.Turek: Wspaniała zabawa i masa niespodzianek podczas Nocy Bibliotek w Słodkowie

Gmina-Turek

Pomysłowe zadania terenowe, pyszności oraz ciekawe książki czekały na dzieci i młodzież w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słodkowie. Po raz pierwszy właśnie tam odbyła się Noc Bibliotek. Zainteresowanych inicjatywą osób było wiele i każdy bawił się wspaniale.

Podczas Nocy Bibliotek, która odbyła się 15 czerwca na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji. Chętni wzięli między innymi udział w przyrodniczej grze terenowej. Mapa i niespodzianki podczas rozwiązywania zagadek zaskoczyły każdego Organizatorzy przygotowali również warsztaty literackie oraz wiele konkursów. Miłośnicy prac manualnych mieli okazję wykazać się podczas zajęć plastycznych.

-Nasza noc, a właściwie wieczór, odbył się niemalże tydzień po ogólnopolskiej akcji. Związane było to z innymi, planowanymi od dawna wydarzeniami, odbywającymi się w tym samym terminie na terenie naszej gminy – mówiła Anna Wiśniewska-Kocik z biblioteki.

Wspaniała atmosfera i piękna pogoda sprzyjała zabawie. Bańki mydlane, słodkości to tylko niektóre drobnostki składające się na powodzenie przedsięwzięcia.

- Pogoda pozwoliła na realizację wszystkich naszych planów. Największą popularnością cieszyła się przyrodnicza gra terenowe. Wyposażone w plan spłodkowskiego parku, dzieciaki szukały ukrytych na jego terenie puszek z pieczątkami. Gra pozwalała na weryfikację znajomości nazw podstawowych polskich drzew, ich liści i owoców. Fani serii książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” ochoczo rozwiązywali zagadki kryminalne i logiczne. Młodzi miłośnicy zajęć plastycznych zabrali się za malowanie i rozwieszanie „prania”. Oczywiście, nie mogło zabraknąć głośnej lektury. Dzieci wysłuchały książki Benjamina Chauda „Żegnaj, Skarpetko”. Po czym z ogromnym zapałem rzuciły się w wir zajęć upcyclingowych – ze starych skarpetek powstały wspaniałe, kolorowe króliki. Na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek ufundowany przez Piekarnię-Ciastkarnię Eugeniusza Wietrzyka i ogromny kosz czereśni z przydomowego sadu. -„Pierwsze koty za płoty”. Mamy nadzieję, że przy odrobinie zaangażowania nas wszystkich, gminna biblioteka rozwinie skrzydła i stanie się lokalnym centrum animacji i kultury – mówiła Anna Wiśniewska-Kocik.
Malanów: Bukiety kwiatów i podziękowania, czyli wó...
Kolejna inwestycja drogowa w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 29 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.