Gorący i magiczny Festiwal Ognia i Żonglerki w Turku

Image_20

Właśnie zakończył się Festiwal Ognia i Żonglerki. Było gorąco i magicznie. Mieszkańcy Turku mieli okazję spędzić trzy dni podziwiając umiejętności najlepszych oraz wziąć udział w warsztatach. Przygoda z ogniem zaczęła się w piątek, 27 lipca. Finał miał miejsce dzisiaj, tj.29 lipca.

W piątek turkowianie, którzy chcieli spróbować czegoś nowego i wyjątkowego wzięli udział w warsztatach, które poprowadził Sebastian Frodyma. W Miejskim Domu Kultury w Turku uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z istotą fireshow oraz spróbować samemu zatańczyć z jakże niebezpiecznym ogniem.

O godzinie 15.00 odbyły się warsztaty żonglerki, które prowadził Raoul Gomero, a na zakończenie dnia miłośnicy kina wzięli udział w Turkowskim Lecie z Filmem, który zorganizowany został również przez Miejski Dom Kultury. O tym wydarzeniu pisaliśmy wcześniej:

https://iturek.net/miejscowosci/turkowskie-lato-z-filmem-po-raz-pietnasty

W sobotę, 28 lipca turkowianie uczestniczyli w warsztatach choreografii oraz uczyli się manipulacji obiektami optycznymi pod okiem Sebastiana Frodyma. Ten dzień zakończył się spektaklem ulicznym Raoula Gomiero „Full menu-pizza comedy”.

Ostatni dzień to emocje, których mieli okazję doświadczyć uczestnicy warsztatów żonglerki kontaktowej i tańca inspirowanego tańcami Afro.

Finał Festiwalu Ognia i Żonglerki miał miejsce o godzinie 21.00. „Achamenida” to tytuł spektaklu ogniowego w wykonaniu uczestników festiwalu.
Władysławów: Święty Krzysztof niech czuwa nad kier...
Kawęczyn: Dzieci i dorośli bawili się na festynie ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.