Ile kosztuje prawdziwe szczęście? „Bajka o szczęściu” dla młodych widzów kaliskiego Teatru

Bajka o szczęściu

Ile rzeczy potrzebnych jest nam do szczęścia? W najnowszej propozycji dla młodych widzów Kaliski Teatr przekonuje, że wcale nie tak wiele. Przedstawienie „Bajka o szczęściu” Izabeli Degórskiej, wykorzystujące techniki teatru lalek, reżyseruje debiutująca Katarzyna Hora. Premiera na Scenie Kameralnej w sobotę 11 stycznia 2020 r.

Gdzieś na skraju lasu, w uroczej chatce na uboczu, mieszka sobie Dziadek. Prowadzi skromne, ale szczęśliwe życie. Niewiele mu potrzeba, gdy spędza czas w towarzystwie przyjaciół: muzykalnej Świnki, roztańczonej Myszki i Kogucika, który nie tylko pieje, ale też śpiewa. Jednak pewnego dnia, gdy w okolicy pojawia się obwoźny handlarz, przyjaźń zwierzątek i staruszka wystawiona zostaje na ciężką próbę. Jak na prawdziwą bajkę przystało, wszystko dobrze się kończy, a Dziadek przekonuje się, że nie dobra materialne są najważniejsze, a prawdziwa przyjaźń.
„Bajka o szczęściu” to ciepłe i zabawne przedstawienie dla dzieci od 4–5 lat Wykorzystując tradycję teatru lalkowego opowiada o uniwersalnych wartościach, bawiąc i wychowując najmłodszych widzów.

Reżyserią spektaklu zajmuje się Katarzyna Hora, studentka piątego roku reżyserii teatru lalek we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. „Bajka o szczęściu” będzie spektaklem dyplomowym oraz oficjalnym debiutem reżyserki – „Nasze przedstawienie oparte jest na teatrze lalkowym – głowy zwierzaków, precyzyjnie stworzone przez pracownię plastyczną teatru, prowadzone są jedną ręką, a reszta ciała aktora stanowi dopełnienie formy. To bardzo intensywna praca, ale próby z kaliskimi aktorami to sama przyjemność”.

Scenografię i kostiumy zaprojektował Janek Głąb, autorską muzykę stworzyła Katarzyna Bem. Na Scenie Kameralnej w roli Dziadka wystąpi Marcin Trzęsowski, Świnkę zagra Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska, Myszkę Izabela Beń-Olejniczak, a Kogucika Malwina Brych. W Handlarza wciela się Jacek Jackowicz, a w Osiołka Iza Wierzbicka. Pojawią się także inne postacie, które będą niespodzianką dla publiczności.

Bilety na premierowy weekend (sobota 11 i niedziela 12 stycznia) są wyprzedane. Kolejne przedstawienia zaplanowane są na poranne godziny w dniach 14, 15 stycznia oraz 19, 20 lutego. Najbliższe przedstawienie weekendowe – w niedzielę 23 lutego o 16.00. Przedstawienie trwa około 50 minut bez przerwy. Bilety w cenie 16–22 zł dostępne w Kasie Teatru i online na www.teatr.kalisz.pl/
Dominik Chmiel na seminarium MMA
Uwaga! Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 20 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.