Władysławów: „Jak piękne jest życie…”, czyli Turkowska Unia Rozwoju kończy 10 lat

10 lat T.U.R

Czasem małe detale świadczą o tym, jacy jesteśmy i jak działamy. Często najmniejsze szczegóły przyczyniają się do pozytywnego odbioru wydarzeń. Właśnie tak było w przypadku 10- lecia działalności Turkowskiej Unii Rozwoju. Finezyjnie przygotowany  jubileusz zorganizowano w miejscu, które dla każdego stać się może azylem. Tam połączono tradycję z prozą dnia codziennego.

„Jakie jest życie, jaki piękny jest świat. Trzeba pokochać folklor, dużo uroku ma”… o tym doskonale wiedzą wójtowie gmin powiatu tureckiego, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji, którzy pojawili się wczoraj tj. 31 sierpnia na wyjątkowym jubileuszu. Dzień ważny był przede wszystkim dla członków i sympatyków Turkowskiej Unii Rozwoju T.U.R., którzy z okazji 10-lecia działalności zorganizowali w Gospodarstwie Agroturystycznym Wigwam Russocice koncert.

Granice między starszym pokoleniem, a młodzieżą zatarły się. Muzyka płynęła ze sceny w rytm folkloru, a atmosfera sprawiła, że można było zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Podczas przygotowanej na ten dzień prezentacji przedstawiono wszystkie sukcesy oraz podjęte przez T.U.R działania. Ambitne cele i plany bardzo szybko przeradzały się w rzeczywistość, którą dostrzec można w każdej gminie.

Na scenie wystąpili między innymi Jakub Kiciński z zespołem Dobrowa z Dobrej, Milena Chypś z Serenadą z Dobrej, Marta Bartczak z zespołem Nad Swędrni z Goszczanowa, Joanna Gogulska oraz Chór Tulibabki z Tuliszkowa, Mara Tomczyk Groblica z Tradycją z Malanowa oraz Sylwia Kostrzewa ze Zgodą ze Smulska. Swoje doskonałe umiejętności gry na skrzypcach zaprezentowali Robert Jaworski i Eugeniusz Włodarczyk. Dla publiczności zaśpiewali również zespół Jarzębinki wraz z maluchami- Jagodą Pawłowską oraz Mieszkiem Ciołek.

Tego dnia nie zabrakło również podziękowań. Okolicznościowe listy gratulacyjne i prezenty z okazji 10- tych urodzin przekazali Pani Prezes T.U.R Magdalenie Ciołek samorządowcy z terenu całego powiatu tureckiego.

-Piękniejszej pracy nie można byłoby sobie wyobrazić. Codziennie myślę o tym podejmując kolejne wyzwana. Myślę, że wyjątkowe jest mieć taką właśnie pracę, by móc spotykać się z tak wieloma, cudnymi osobami. Dziękuję, że jesteście, a tu życie jest naprawdę pięknie- mówiła prezes Turkowskiej Unii Rozwoju.

Magdalena Ciołek dodała również, że ważne jest kultywowanie sztuki ludowej, a jedną z misji T.U.R. jest ocalenie tego, co ważne i wartościowe w lokalnej kulturze.

Zwieńczeniem uroczystego jubileuszu był tort. Nie zabrakło również pysznego jedzenia. Przystawki były przygotowane finezyjnie i podawane na ekologicznych talerzykach, które po skończonym posiłku również można było zjeść.

Każdy otrzymał prezent. Była nim książka, która jest efektem wielomiesięcznej pracy, rozmów z mieszkańcami i przede wszystkim towarzyszących im emocji. Praca nad książką była niezwykle wartościowym aspektem działalności T.U.R., bowiem pielęgnowanie historii, krzewienie kultury i budowanie poczucia lokalnej wspólnoty stanowi jeden z głównych celów organizacji.
Niespodzianką był również niezwykły długopis, który można „zasadzić”, by wyrosły z niego prawdziwe niezapominajki.
 
Turkowianie upamiętnili 79.rocznicę wybuchu II woj...
Śmiertelny wypadek w Łyszkowicach. Mieszkaniec DPS...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Wdzięczny za wszystko w sobota, 01 września 2018 12:49

Niech Turecka Izba Gospodarcza przeprosi panią Magdalenę Ciołek za styl rozstania kilkanaście lat temu. Magda udowodniła, że można znaleźć w tym wielkim świecie miejsce dla siebie, a czyniąc to co robi służyć społeczeństwu w znamienity sposób. Bądź Magdusia sobą i czyń to co robisz najlepiej na świecie. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się to wielkiego sukcesu TUR.

Niech Turecka Izba Gospodarcza przeprosi panią Magdalenę Ciołek za styl rozstania kilkanaście lat temu. Magda udowodniła, że można znaleźć w tym wielkim świecie miejsce dla siebie, a czyniąc to co robi służyć społeczeństwu w znamienity sposób. Bądź Magdusia sobą i czyń to co robisz najlepiej na świecie. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się to wielkiego sukcesu TUR.
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.