„Jesienny Koncert Wspomnień” w Miejskim Domu Kultury

Jesienny Koncert Wspomnień

Wiele wrażliwości i prawdy przekazali publiczności wokaliści podczas „Jesiennego Koncertu Wspomnień”. Koncert, który poświęcony został znanym i bezimiennym bohaterom odbył się w piątek, 23 listopada w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Podczas koncertu na scenie pojawiły się dwa pokolenia artystów. Wydarzenie rozpoczęło się od występu Chóru Nauczycielskiego pod dyrygenturą Kamili Pacześnej. W wykonaniu muzyków usłyszeliśmy takie utwory, jak „Serce w plecaku”, „Polskie kwiaty”, „Bywaj dziewczę zdrowe”.

Dużo emocji wzbudziła pieśń „Dziś idę walczyć Mamo” w wykonaniu Krzysztofa Miętkiewicza oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” zaśpiewane przez Beatę Kubiak.

Drugą część wieczoru rozpoczął Mikołaj Zieliński wierszem Leopolda Staffa „Polsko nie jesteś ty już niewolnicą”.

W Miejskim Domu Kultury działa Studio Piosenki, które prowadzi Paweł Grabara. Podczas koncertu publiczność miała okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu Zosi Jesiołowskiej, Tosi Iglikowskiej, Martyny Radosz, Blanki Górskiej i Tosi Zommer. Młode wokalistki przedstawiły takie utwory, jak „Maszerują strzelcy”, „Niepodległa, niepokorna” czy „Białe róże”.

Koncert zorganizowany został przez Miejski Dom Kultury w Turku oraz Turkowskie Towarzystwo Chóralne.
 
Tuliszków: Gimnazjaliści literują w językach obcyc...
Wideo: Za nami Nocny Maraton Pływacki dla Dominika

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.