Już w sobotę „Wesel dawnych czar”. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Wesel Dawnych Czar

Przeżyjmy to jeszcze raz! Naprawdę warto! „Wesel dawnych czar” mieliśmy okazję zobaczyć w Malanowie. Teraz zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Turku. Impreza to nie tylko wspaniała zabawa, ale również powrót do dawnych tradycji.

Miejski Dom Kultury w Turku zaprasza do obejrzenia gościnnego występu inscenizacji obrzędu weselnego z końca lat 30-tych ubiegłego wieku pt. "Wesel dawnych czar" zrealizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie.

Już w sobotę, po raz kolejny przedstawiona zostanie historia zaślubin Marysi i Franka od zmówin, poprzez przygotowania do wesela oraz samego wesela z oczepinami.

W rolę Młodej Pary wcielą się aktorzy - amatorzy: Sylwia i Marcin Wasikowie, a towarzyszyć im będą członkowie zespołów ludowych Tradycja i Jarzębinki, oraz wszyscy zaproszeni goście, czyli publiczność.

Przedstawienie, którego premiera odbyła się w 2019 roku, będzie mieć miejsce w Miejskim Domu Kultury w Turku 23 października 2021 r. o godzinie 16.00 .

Serdecznie zapraszamy.


Wideo: Turkowskie „Las Palmas” w Teleexpresie
Wichura w całym regionie. Apelujemy o ostrożność!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.