Kalina Jerzykowska w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku

Kalina Jerzykowska

W piątkowe przedpołudnie 12 października Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku zorganizowała spotkanie autorskie z wybitną autorką książek dla dzieci i młodzieży Kaliną Jerzykowską w ramach akcji „Z książką na walizkach”, oprócz tego spotkania również 19 innych w powiecie tureckim i konińskim.

Spotkania stanowią część projektu ,,Książka dobra na wszystko” dofinansowanego przez MKiDZ z Funduszu Promocji Kultury. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzymiszewie. Autorka opowiadała o dotychczasowych publikacjach w trakcie prelekcji wymyślała różne ciekawe zabawy językowe, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. W ramach ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego „Na końcu języka”, dzieci do placówki PBP w Turku dostarczyły mnóstwo prac, tematem przewodnim była ilustracja do wybranego wiersza książki pt. „Kantor wymiany liter” autorstwa Kaliny Jerzykowskiej. Prace były bardzo pomysłowe, kolorowe i estetycznie wykonane, wybór najlepszej zatem był bardzo trudny. Po wnikliwej ocenie wytypowano pracę Cezarego Ciesielskiego ze Szkoły Podstawowej w Grzymiszewie, przekazano do dalszego etapu, czyli finału konkursu, który odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na zakończenie dzieci miały możliwość zakupienia książek autorstwa Kaliny Jerzykowskiej oraz uzyskania wpisu –dedykacji. Kolejka, aby zdobyć autograf nie miała końca…zatem jednym słowem spotkanie bardzo udane! Współorganizatorem było Wydawnictwo Literatura.
Zapraszamy do Ladies Football Academy Turek
Klub Biegacza Maraton Turek na I Otwockim Biegu Ch...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.