„Kino Oscarowe” na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku

Image_1

Okres wakacji sprzyja organizacji wszelkich imprez na świeży powietrzu. W naszym mieście popularne są maratony filmowe w których mamy okazję uczestniczyć właśnie przy sprzyjającej, wieczornej aurze.

Dzisiaj, tj. 11 sierpnia odbył się Nocny Maraton Filmowy. Na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku im.Józefa Mehoffera zebrali się miłośnicy kina, by wspólnie obejrzeć dwa filmy oscarowe.

Przed tym jednak obecni mieli okazję dowiedzieć się jak zostać policjantem i dlaczego warto nim być. O profilaktyce oraz bezpieczeństwie opowiedziała st. asp. Dorota Grzelka – koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP.

Chwile po godzinie 21.00 rozpoczął się pierwszy seans. „Kształty Wody” to film w reżyserii Guillermo del Toro, który zdobył cztery statuetki Oscarów- za najlepszy film, najlepszą reżyserię, najlepszą scenografię oraz muzykę.

Drugą produkcją, która mieli okazję ocenić turkowianie to „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Film otrzymał siedem nominacji do nagrody Oskara. Ostatecznie statuetkę zdobylii Frances McDormand za najlepszą aktorkę pierwszoplanową oraz Sam Rockwell za najlepszego aktora drugoplanowego.
 
Jedyna w powiecie umowa na fotowoltaikę już podpis...
Wychowanek MGKS "Tur 1921" Turek zawodnikiem III l...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.