Kosmiczna noc w turkowskim muzeum

Noc Muzeów

Takiej kosmicznej okazji nie można było przespać! To właśnie nocne niebo stało się tematem tegorocznej „Nocy Muzeów” w Turku.

Były obserwacje i warsztaty, a chętnych do udziału w przygotowanych atrakcjach nie brakowało. Na zwiedzających Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera czekała nowa ekspozycja czasowa „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”. Można na niej poznać przedmioty służące na przestrzeni lat do obserwacji nocnego nieba.

Interesującą propozycję przygotowała dla uczestników wydarzenia Mleczarnia Turek. Pod hasłem „Droga mleczna” zorganizowano bowiem warsztaty serowarskie oraz stoisko degustacyjne.

Nie zabrakło także spotkania z prawdziwym pasjonatem astronomicznych tematów - Krzysztofem Gawlakiem, lokalnym obserwatorem nocnego nieba. Do wspólnego zaglądania w odległe przestrzenie zaproszono również zwiedzających.

Dla wszystkich odważnych była także możliwość wycieczki na wieżę ratuszową, która stała się już nieodłącznym elementem turkowskiej „Nocy muzeów”.
Ponad 200 motoryzacyjnych perełek w Turku. Piękno ...
Tuliszków: Puchar burmistrza dla piłkarzy z Urzędu...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.