„Książka dobra na wszystko!”, czyli spotkanie bibliotekarzy w Powiatowej Bibliotece Publicznej

O książce w bibliotece powiatowej

Czy autorzy książek piszą prawdę? Czym inspirowali się tworząc powieści? Jaki wpływ ma książka na nasze życie i jak wiele możemy się z niej nauczyć? O tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas spotkania, którego organizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku.

Dzisiaj, tj. 13 września odbyła się konferencja „Pisarz, książka i biblioteka wobec zagrożeń czytelnictwa”. Spotkanie miało miejsce w ramach projektu „Książka dobra na wszystko!” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Specjalnie na tę okazję zaproszono osoby, które podczas swoich wystąpień nie tylko przekazały wiele istotnych informacji, ale również sprawiły, że czas spędzony w bibliotece był wyjątkowo udany.

Jako pierwszy głos zabrał dr hab.profesor Uniwersytety Warszawskiego Grzegorz Leszczyński. Wygłosił o wykład „Pisarz i książka XXI w.wobec potrzeb i oczekiwań młodego odbiorcy”.

O poszukiwaniu arcydzieł opowiedział obecnym dr Maciek Skowera z Uniwersytetu Warszawskiego.

W spotkaniu uczestniczył również dr Michał Zając z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Biologicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przedstawił on wykład „Książki elektroniczne dla dzieci i młodzieży – szansa czy fałszywy przyjaciel”.
 
Terytorialsi w Turku już za dwa lata
ZSR zwiększa potencjał zawodowy uczniów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 31 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.