Kultura online w Turku

Miasto Turek

Już od ponad tygodnia wszystkie placówki kultury są zamknięte. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zawiesiły swoją działalność.

Turkowskie jednostki - Miejski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Pietrzaka podjęły szereg inicjatyw, by uprzyjemnić mieszkańcom okres izolacji. Wszystko to oczywiście przez Internet, przy wykorzystaniu mediów społecznościowych.

Miejski Dom Kultury na swoim profilu na Facebooku zachęca do udziału w zajęciach wokalnych i prezentuje filmiki instruktażowe dotyczące tworzenia ozdób. Aktualnie trwa konkurs recytatorski. Wszystkie zainteresowane osoby mogą nagrać filmik, w którym przeczytają lub wyrecytują tekst, próbując zinterpretować go w komediowy sposób. Nagrania należy umieścić pod postem na profilu MDK do 1 kwietnia do godz. 18.00.

Pracownicy biblioteki organizują przedstawienia w oparciu o Teatr Kamishibai - czyli papierowy teatr. Jest to technika opowiadania wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem na lekkiej drewnianej scenie. Na profilu biblioteki odbywa się też czytanie bajek dla dzieci. Do wspólnego czytania w ramach akcji - wyzwanie czytanie, zachęcane są kolejne instytucje i mieszkańcy. Wyzwanie do tej pory podjęło m.in. Stowarzyszenie Przystań i Ochotnicza Straż Pożarna w Turku. W najbliższym czasie zaprezentowane zostaną nowości wydawnicze, które będą czekały na czytelników po otwarciu biblioteki.

Zachęcamy do odwiedzania profili miejskich jednostek i aktywnego udziału w proponowanych wydarzeniach.

źródło:miastoturek.pl

OSP Turek w walce z koronawirusem
Władysławów: Sołectwa nadal bez swojego funduszu

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.