„KulTURa. Wielka sprawa w małym mieście” czas start!

KulTURa

Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie na projekt „KulTURa. Wielka sprawa w małym mieście”. Właśnie z tym projektem związane były spotkania z potencjalnymi beneficjentami, które odbyły się 9 lipca. Wzięli w nich udział młodzi, kreatywni ludzie z pomysłem na wyjątkowe działania kulturalne.

Do Miejskiego Domu Kultury zawitali diagności z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju z Torunia- Krzysztof Ślebioda, Mateusz Strzłkowski oraz animator Narodowego Centrum Kultury w Warszawie Marek Sztark. Przekazali oni uczestnikom inicjatywy niezbędną wiedzę oraz zdobyte podczas pracy doświadczenie. Realizowany projekt ma na celu diagnozę mieszkańców i ich potrzeby. W tym celu przeprowadzone zostały ankiety oraz wywiady indywidualne. Podczas spotkania wszystkie działania zostały podsumowanie.

Otwarta część działań związanych z programem odbyła się pod hasłem "KulTURa czy Lura" / kawiarenka kulturalna.

Należy nadmienić, że celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania Miejskiego Domu Kultury w Turku w życie społeczności lokalnej poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, nawiązanie i pogłębianie współpracy z aktywnymi społecznie i kulturalnie mieszkańcami miasta Turku, odkrywanie i rozwijanie ich kulturotwórczego potencjału oraz wspólna realizacja zgłoszonych pomysłów i inicjatyw lokalnych.

Konkurs jest częścią realizowanego przez Miejski Dom Kultury projekt dofinansowanego był ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020.

Swoją propozycję na działania można złożyć do 10 sierpnia 2020. Najlepsze projekty zostaną dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.
Sparing Juniorów i Trampkarzy
Nie żyje 83- letni mężczyzna chory na COVID-19. Od...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.