Lech Lament w bibliotece

Lech Lament

We wtorkowe popołudnie 23 listopada 2021 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu multimedialnego pod hasłem: „45-lecie pracy twórczej turkowskiego artysty Lecha Lamenta”.

Konkurs skierowany był dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz szkół średnich powiatu tureckiego. Jego celem było popularyzacja i pogłębianie wiedzy o artystycznej twórczości Lecha Lamenta oraz rozwijanie umiejętności informatycznych dotyczących pracy z aplikacjami do tworzenia prezentacji multimedialnych. W spotkaniu uczestniczył Lech Lament, laureaci konkursu oraz uczestnicy Programu 50+.

Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Pawłowska – regionalista, pracownik Czytelni Książek, Czasopism i Zbiorów Regionalnych, Katarzyna Cieślak – plastyk i grafik komputerowy, pracownik Miejskiego Domu Kultury w Turku, Marcin Michalak – pracownik Pracowni Komputerowej i Wypożyczalni Zbiorów Multimedialnych, postanowiła przyznać 3 nagrody. Pierwsze miejsce zajęła prezentacja multimedialna Dawida Siwka, ucznia klasy VII „e” Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Natomiast nagrody za zdobycie wyróżnień przypadły Tatianie Smak z kl. VII „c” i Alicji Kaźmierczak z kl. VII „e”, uczennic Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.

Lech Lament to znany turkowski artysta. W tym roku przypada 45-lecie jego działalności artystycznej. Zajmuje się poezją, rysunkiem, grafiką, grafiką komputerową, malarstwem, pisze teksty do piosenek i je komponuje. Kocha wędrówki po górach.

Spotkanie z tym wyjątkowym twórcą przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze i na długo zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom.

 

Tuliszków: Kino społecznościowe (chwilowo) bez wyk...
Osobówka doszczętnie spłonęła na Młodych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.