Literackie poranki ze znanymi pisarzami

Literackie poranki

Pawel Beręsewicz i Marcin Pałasz to pierwsi twórcy literatury dziecięcej, którzy spotkali się z młodymi czytelnikami w ramach zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku cyklu „Literackie poranki”. Spotkania to część projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszy z gości, Paweł Beręsewicz pracował jako nauczyciel języka angielskiego a także tworzył słowniki języka angielskiego. Obecnie pracuje jako tłumacz i jest autorem opowiadań i powieści dla dzieci. Jego najpopularniejsze książki to: „Co tam u Ciumków?”, „Poczet psujów polskich”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” i wiele innych.

Autor zaprosił uczestników spotkania do literackiej debaty, udział w której dał szansę na dokładne poznanie napisanych przez niego książek. Chętnych do dyskusji o literaturze nie brakowało. Młodzi czytelnicy z dużym entuzjazmem rozmawiali o prezentowanych tytułach, przy okazji zadając pisarzowi wiele, często niezwykle oryginalnych i wymagających zastanowienia pytań.

Kolejny z zaproszonych gości, Marcin Pałasz to pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk radiowych, zdobywca nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Sposób na Elfa”. Autor z dużą dozą humoru opowiadał o tym, jak zupełnym przypadkiem został pisarzem. Opowiadał o swojej pracy twórczej ilości czasu poświęconego na pisanie i pomysłach na fabułę, które czerpie z życia. Wyznał, ze najchętniej pisze powieści z humorem.

Zwieńczeniem obu spotkań, które również transmitowane było on-line na profilu społecznościowym biblioteki, była możliwość otrzymania autografu i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

W ramach „Literackich poranków” młodzi czytelnicy będą mieli okazję spotkać się jeszcze z: Zofią Stanecką, Tomaszem Samojlikiem i Anną Dziewit-Meller.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Gm. Turek: Ósmoklasiści z Żuk na kwarantannie
Sprawdzone ogrzewanie domu na podczerwień

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.