„Literatura jazzem barwiona”, czyli granice możliwości podczas Gali Poetyckiej w Przystani

Gala Poetycka

Spektakl pełen poezji i muzyki odbył się dzisiaj, tj. 17 listopada w siedzibie Stowarzyszenia Przystań w Turku. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również dwa konkursy, w których udział wzięli uzdolnieni i doskonale zapowiadający się poeci.

Podczas pierwszej części uroczystośći młodzi artyści zaprezentowali wspaniałe wiersze, które wplecione zostały w przygotowany na tę okazję spektakl. Obfitująca w muzykę, dobry humor oraz wyjątkową scenografię historia poruszyła wszystkie osoby obecne w Przystani.

Dalszą część gali poprowadzili dziennikarka radia Eska Małgorzata Piontke oraz Jacek Sulkowski ze Stowarzyszenia Przystań.

Najbardziej wyczekiwaną chwilą podczas spotkania było ogłoszenie zwycięzców konkursów oraz wręczenie nagród.

W tym roku najlepsza w XIX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im.Włodzimierza Pietrzaka „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka” była Mariola Jankowska z Turku natomiast serca jury XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod hasłem „… Zbiorę wszystkich przyjaciół i serce przed nimi otworzę, co doprawdy czy warto inaczej na ziemi tej żyć…” skradł Jakub Ptasznik z Warszawy.

Doskonałe zestawy wierszy oceniali poeci, członkowie Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu Lech Lament oraz Ryszard Biberstajn, który podsumował Galę Poetycką oraz dzisiejszy spektakl.

-To było takie może z pozoru ryzykowne przedsięwzięcie połączenia poezji z jakąś formą estradową. To coś, co widzieliśmy to może coś w rodzaju wodewilu poetyckiego. Ja to widziałem po raz pierwszy w życiu i jestem pod ogromnym wrażeniem. Autorzy tego pomysłu szanowali wszelkie możliwe konwencje. Ale wspominam o tym nie bez powodu. Osiągnęli oni rodzaj granicy możliwości z bardzo dobrym efektem. Jeśli konkurs im. Pietrzaka miał jako temat podstawowy wolność, jako siłę człowieka to wydaje mi się, że im bardziej autorzy odchodzili od tego tematu tym lepsze efekty osiągali i tym bardziej sięgali granic, tym bardziej byli niekonwencjonalni, tak jak aktorzy i realizatorzy tego spektaklu i tym większe sukcesy artystyczne osiągali- mówił Ryszard Biberstajn.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Stowarzyszenie Przystań, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.
 
W Turku ruszyła kolejna Szlachetna Paczka
Tuliszków: Auto dachowało w miejscowości Sarbicko....

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 24 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.