Magiczna Noc za nami

Magiczna Noc w Bibliotece w Turku

W ostatni weekend wakacji dziewiętnastu młodych śmiałków, wzięło udział w V edycji Nocy w Bibliotece, zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. Tegoroczna impreza odbywała się pod haseł Szkoły Magii.

Młodzi adepci sztuki magicznej spotkali się tuż po zachodzie słońca, przed wejściem głównym biblioteki, która wyjątkowo na tę niezwykłą noc, przekształciła się w szkołę magii i czarodziejstwa. Na uczestników czekały wykładowczynie oraz tajemniczy strażnik, pilnujący ładu i porządku. Nie zabrakło także magicznych dekoracji w postaci latających świeczek, wszędobylskich sów oraz tajemniczego przejścia w murze.

Aby móc wziąć udział w zajęciach, dzieci musiały wylosować czarodziejskie imiona. Zaraz po przejściu przez magiczny mur każdy uczestnik spotkania otrzymał magiczną pelerynę oraz czarodziejski kapelusz, który potem ozdobił według uznania. Jak na czarodzieja przystało, nikt nie mógł zostać bez różdżki, która to sama wybierała sobie właściciela.

Tej nocy atrakcji nie brakowało, dzieci robiły magiczne mikstury w postaci slimów oraz musiały odkodować tytuły książek z działu Ksiąg Zakazanych, bo to by odszukać i nauczyć się zaklęcia, które zostało ukryte w specjalnej kopercie. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Niektórzy młodzi czarodzieje, przez nadmiar wrażeń nie mogli usnąć do samego rana.

Organizatorzy serdecznie dziękują Pizzerii Pod Papugami, która jak co roku, dla uczestników ufundowała pyszną pizzę.
Turmageddon nadchodzi!!! Integracyjny bieg już pod...
Już są! Podajemy wszystkie nazwiska kandydatów głó...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.