Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Makary Górzyński o sztuce, architekturze i historii w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Makary Górzyński

O sztuce, architekturze oraz historii dr Makary Górzyński opowiedział podczas spotkania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku. Chętni, by posłuchać wykładu zebrali się w klubie „Tęcza” w piątek, 18 marca.

Makary Górzyński pochodzi z Turku i jest historykiem oraz doktorem nauk o sztuce. Makary Górzyński jest autorem wielu książek w tym trzytomowego cyklu książek „Zabytki Miasta Turku i Powiatu Tureckiego”.

Podczas spotkania opowiedział on o zabytkowej architekturze i pejzażach kulturowych w regionie Wielkopolski Wschodniej i historycznych pograniczy.

- Chciałbym zaproponować trzy grupy tematyczne, żeby pokazać czym się zajmują takie dziedziny wiedzy i nauki, jakimi są historia architektury oraz historia budowy miast- mówił zaproszony gość dodając, że wiedzę postara się przekazać na konkretnych przykładach.

Jak poinformowała dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Urszula Szczęsna, w Turku wykład Makarego Górzyńskiego jest początkiem cyklu dotyczącego regionalizmu w bibliotece powiatowej. Celem przedsięwzięcia jest poszerzanie wiedzy o naszym regionie oraz popularyzacja dorobku kulturalnego. Współorganizatorami wydarzeń jest natomiast Powiat Turecki stąd też w spotkaniu inauguracyjnym udział wzięli między innymi starosta turecki Dariusz Kałużny oraz naczelnik Wydziału Edukacji Sławomir Kosobudzki.
Tuliszków: Zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów w ...
Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.