Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Makary Górzyński z nagrodą Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk

Image_1

Książka pochodzącego z Turku Makarego Górzyńskiego pt.„Dziewiętnastoletni teatr miejski w Kaliszu” została nagrodzona nagrodą Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół nauk w kategorii literatury naukowej.

Nagroda przyznawana przez PTPN ma na celu promocję zainteresowania Wielkopolską. Otrzymują ją autorzy książek wydanych w roku poprzedzającym jej przyznanie i dotyczących Wielkopolski i Wielkopolan. W tym roku z rąk marszałka województwa wielkopolskiego otrzymał Makary Górzyński, a także Katarzyna Kwiatkowska za wciągający kryminał „Zgubna trucizna”. Wybór laureatów dokonany przez zacne grono literatów wspierał Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Makary Górzyński to historyk architektury i miast, pracownik naukowo-badawczy, a także popularyzator nauki i wiedzy. Autor nagrodzonej pozycji od wczesnego dzieciństwa związany był z Turkiem i okolicami. Jest absolwentem turkowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. W Turku zajmował się prowadzeniem warsztatów literackich i wydawaniem pisma Klubu Wędrownych Poetów „Włóczypióro”. Od 2007 mieszka w Warszawie.

Malanów: Rekordowa kwota na fundusz sołecki w 2019...
49 policjantów wyróżnionych podczas Święta Policji...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.