Makuszaki po raz kolejny zwycięzcami Festiwalu Szkolnego Plama

Makuszaki zwycięzcami Plamy

W środę, 20 marca odbył się XX Festiwal Szkolny Plama. Tego dnia w Miejskim Domu Kultury zagościli zdolni, młodzi i ambitni aktorzy. Zarówno spektakle, jak i umiejętności artystów zadziwiały.

Komisja w tym roku miała wyjątkowo trudne zadanie. Po długich obradach zdecydowano, że zwycięzcami tegorocznego festiwalu zostały Makuszaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Turku. Młodzi artyści zaprezentowali spektakl „Od ziarenka do bochenka”, a przygotowywali się pod okiem Beaty Szczesiak oraz Elżbiety Kociołek.

Pierwsze miejsce jury przyznało Teatrowi Szpilka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku za spektakl „Jak to z niepodległością w Turku było”. Magiczne przedstawienie uczniowie przygotowywali z pomocą Ewy Pawlak, Izabeli Ochota, Aldony Piwońskiej, Emila Piekarczyka oraz Dariusza Rembiszewskiego.

Zespół Fuks ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku za sztukę „Z wizytą u bohaterów ballad Mickiewicza” otrzymał miejsce drugie. Wychowankowie placówki ćwiczyli pod okiem Anety Janiak oraz Ewy Kordzińskiej.

Miejsce trzecie wywalczył zespół Chlebowiaki ze Szkoły Podstawowej im.Józefa Mehoffera w Chlebowie za spektakl „Mamma –Mia”. Młodzieży pomogła przygotować się Jolanta Pośka.

Wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Turkowicach, zespół „Że-Se-Pa ze Szkoły Podstawowej im.M. Składowskiej Curie w Żukach, Chochloki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, Szkołą Podstawowa im.K.Makuszyńskiego w Cisewie.

Należy nadmienić, że uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w tym nagrodę główną o wartości 300 zł ufundowaną przez Hurtownię Papierniczą Biuroserwis Kredka Michał Kocik.

Gratulujemy!
 
Strażak Andrzej Nowinowski na Setce Komandosa
Wideo: Bartosz Sadkowski z kolejnym medalem! Tym r...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.