Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki i jaja malowane”

Wielkanoc

Trudno wyobrazić sobie Wielkanoc bez jajek. Ten symbol odradzającego się życia od wielu wieków gości w naszej kulturze. Pięknie dekorowane pisanki zdobią polskie stoły podczas Świąt Wielkanocnych i są nieodzownym elementem dekoracyjnym naszych domów. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zyskało świąteczny wystrój dzięki kolorowym jajom, są to prace dostarczone na konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki i jaja malowane”.

Konkurs plastyczny został zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Jego celem było rozwijanie pasji oraz promowanie talentów artystycznych dzieci z terenu gminy Malanów. Konkurs ogłoszony został w czterech kategoriach wiekowych: tzw. zerówka, klasa I, klasa II oraz klasa III. Do biblioteki dostarczonych zostało 91 pięknych, wielobarwnych jaj wykonanych różnorakimi technikami.

Były wśród nich pisanki-wydmuszki, jaja malowane, oklejane, zdobione cekinami i pomponami, papierowymi kwiatami , filcem czy bibułą. Mnogość technik wykonania zaowocowała wielością barw i form oraz trudnym zadaniem dla jury w wyborze najciekawszych prac. Laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni na wręczenie nagród, które miało miejsce 11.04.2022 r. w siedzibie Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie.

źródło: malanow.pl

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/cool/malanow-1-17#sigProId94cb46e494

Nowa Lewica o Konstytucji, kredytach i podwyżkach ...
Świąteczny akcent dla uchodźców z Ukrainy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.