Malanów: Młodzi adepci tańca świętują zakończenie karnawału podczas zajęć w CKiBP

Malanów

Przed nami Tłusty Czwartek, potem Środa Popielcowa i już Wielki Post. W tradycji katolików okres pokuty, zadumy i wstrzemięźliwości od zabaw.

Z okazji kończącego się karnawału, który z przyczyn ograniczeń pandemicznych nie należał do najweselszych, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie w ramach warsztatów tanecznych postanowiło zorganizować zajęcia inne niż zwykle.

22 lutego wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne przyszły ubrane w karnawałowe stroje. Pomysłowość rodziców i ich pociech w doborze strojów przeszła nasze najśmielsze wyobrażenia. Na parkiecie podczas tanecznych pląsów znalazły się królewny, żabki, dżentelmeni we frakach i kapeluszu, kotki, czarodziejki, piękne kolorowe motyle. Było wesoło, kolorowo i inaczej niż zwykle. Pani instruktorka również postanowiła trochę „odpuścić” i trening układów tanecznych przerodził się w wesołą, kolorową zabawę kończącą karnawał.

źródło: malanow.pl

Wystartuj w największym Biegu Pamięci w Polsce!
Wojna na Ukrainie. W Turku kolejki na stacjach pal...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 28 maja 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.