Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: „Moralność pani Dulskiej”, czyli Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie

Narodowe czytanie to coroczna akcja promująca największe dzieła literatury polskiej. Przeprowadzana jest na terenie całego kraju a także poza jego granicami. Narodowe czytanie objęte jest patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Tegoroczna edycja poświęcona została dramatowi Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Utwór obnaża obłudę i zakłamanie a jego przesłanie pomimo upływu lat pozostaje wciąż aktualne.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie po raz kolejny włączyło się w akcję Narodowego Czytania. W piątkowe przedpołudnie 3 września 2021 r. fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej zostały przeczytane przez zaproszonych gości. W poszczególne role wcielili się:

Aniela Dulska – Iwona Krajewska
Felicjan Dulski – Łukasz Nowak
Zbyszko Dulski – Łukasz Nowak
Hesia - Laura Witkowska
Mela – Oktawia Tutak
Juliasiewiczowa z Dulskich – Anna Gruszczyńska
Tadrachowa – Bogusława Nowicka
Hanka – Anna Sobczak

Fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej wysłuchali: uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej w Malanowie którym towarzyszyli: dyrektor szkoły podstawowej w Malanowie Marek Nowicki, nauczyciele: Magdalena Nowicka, Rafał Białas, Krzysztof Mruk, Arkadiusz Musiałkiewicz.

źródło: malanow.pl


Na czym tak naprawdę polega zarządzanie projektami...
Jak wygląda prawidłowa naprawa telefonów komórkowy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.