Malanów: O prawdzie, nadziei i trudach życia w książce „Wspomnienia wiecznie żywe”

Wspomnienia Wiecznie Żywe

O bogatych doświadczeniach, ciężkich chwilach, a także dużym optymizmie możemy przeczytać w książce „Wspomnienia wiecznie żywe”. Spotkanie z mieszkańcami powiatu tureckiego, którzy podzielili się swoimi przeżyciami z okresu II wojny światowej odbyło się 28 września w Malanowie.

Wyjątkowo prawdziwymi, wzruszającymi i wypełnionymi historią wspomnieniami podzielili się mieszkańcy naszego obszaru. O ich doświadczeniach przeczytać można w II części wydanej przez Stowarzyszenie Turkowska Unia Rozwoju książce „Wspomnienia wiecznie żywe”.

W spotkaniu, które odbyło się w Malanowie uczestniczyli przedstawiciele samorządów, instytucji, ale przede wszystkim bohaterowie książki. Głos zabrał miedzy innymi wójt gminy Malanów Sławomir Prentczyński.

-Cieszy nas podejście Lokalnej Grupy działania do spraw, które są dla nas wyjątkowo ważne. Osobiście bardzo cieszy mnie, że spora część z tych wspomnień, które pojawiły się w części pierwszej, czy drugiej dotyczy mieszkańców naszej gminy. Tym bardziej są one dla nas cenne, bo dotyczą właśnie tego miejsca i ludzi którzy tutaj mieszkali, czy mieszkają- mówił wójt.

Bohaterowie książki i jednocześnie jej autorzy wyrazili wdzięczność za możliwość wzięcia udziału w projekcie i podziękowali jego koordynatorce Magdalenie Ciołek.

Podczas spotkania goście mieli okazję podziwiać występy zespołu Kokardki działającego przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie, którego instruktorem jest Pani Marta Tomczyk Groblica, która także tego dnia wykonała utwór nawiązujący do okresu II wojny światowej.
Kandydat na burmistrza Waldemar Trojan o stworzeni...
Brudzew: Piekary, Janiszew i Żdżary Liderami Wielk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 17 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.