Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Recytatorskie zmagania

Konkurs Malanów

W czwartkowe przedpołudnie 21 października 2021 roku w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie spotkali się reprezentanci klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Malanów. Wzięli oni udział w kolejnej edycji konkursu recytatorsko – aktorskiego. W tym roku uczestnicy recytowali wiersze Wiesława Drabika- autora ponad 200 wierszowanych bajeczek dla dzieci.

Kolejna edycja konkursu została przygotowany z myślą o promocji czytelnictwa, rozwijaniu młodych talentów, rozbudzaniu wrażliwości na piękno poezji oraz propagowaniu kultury słowa mówionego.

Tegoroczna edycja konkursu była na bardzo wysokim poziomie co podkreśliła przewodnicząca jury Anna Gruszczyńska. Zaskakiwało pamięciowe opanowanie długiego tekstu oraz kreacje aktorskie wzbogacone rekwizytami i ciekawą charakteryzacją. Gdy zaprezentowali się wszyscy uczestnicy, jury w składzie: Anna Gruszczyńska, Katarzyna Gorgolewska-Erkiet oraz Małgorzata Przygońska, udało się na obrady w celu wyłonienia zwycięzców. Lista laureatów prezentuje się następująco:

Kategoria klas I

I miejsce – Julia Kornacka
II miejsce równorzędnie: -Maria Kornacka

-Zuzanna Lament

III miejsce - Zofia Krawczyk

Kategoria klas II

I miejsce równorzędnie: -Bogna Jóźwiak

-Zuzanna Maciejewska

II miejsce – Rozalia Ignasiak
III miejsce – Patryk Kowlaczyk

Kategoria klas III

I miejsce równorzędnie : -Piotr Musidlak

-Laura Przygońska

II miejsce – Julita Głodowska

Uczestnicy konkursu recytatorsko-aktorskiego „Wiersze Wiesława Drabika” zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami książkowymi. Gratulacje dla laureatów.

Anna Sobczak


Już w niedzielę! Zapraszamy na koncert Laury Łącz
Malanów: Spotkanie z hodowcami trzody chlewnej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.