Malanów: Wierszowane spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Wiesław Drabik

W środowe przedpołudnie, 27.10.2021 r., Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie gościło Wiesława Drabika. Jest to autor ponad 250 wierszowanych bajeczek dla dzieci, adaptacji wielu tradycyjnych bajek i baśni pisanych wierszem a także regionalnych przypowieści związanych z historią. Niektóre z nich także ilustrował.

Na spotkanie z panem Wiesławem przybyli uczniowie klas I-II Szkoły Podstawowej w Malanowie. Byli to między innymi uczestnicy konkursu recytatorsko-aktorskiego „Wiersze Wiesława Drabika”. Laureaci mieli przyjemność wyrecytować konkursowe wiersze w towarzystwie ich autora za co zostali nagrodzeni przez pana Wiesława książkami oraz burzą oklasków przez kolegów i koleżanki.

Wiesław Drabik opowiedział dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej związanej z wierszem stworzonym dla córki. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także jak wygląda książka po wydrukowaniu, a przed złożeniem, jakie wynagrodzenie może dostać ilustrator za swoja pracę oraz skąd czerpać tematy na kolejne bajeczki. Pojawiło się wiele zagadek i zadań dla dzieci, których prawidłowe rozwiązanie było nagradzane. Uwagę dzieci przyciągały kolorowe ilustracje w książkach oraz zabawne rymowanki przeplatające wypowiedzi pana Wiesława. Po spotkaniu dzieci mogły kupić książki Wiesława Drabika, a ich autor z nieskrywaną radością wpisywał w nich dedykacje według życzenia nabywców.

Dziękujemy klasom I a, I b, II a i II b oraz ich opiekunom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

źródło: malanow.pl


Kawęczyn: Nowe stawki podatków z korzyścią dla fir...
Władysławów: Pasowanie na przedszkolaka w Wyszynie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.