Malanów: Wiesław Drabik i przedszkolaki

Malanów

W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania czyli 29.09.2022 r., Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zorganizowało spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem. Na spotkanie przybyły przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Malanowie.

Wiesław Drabik swoją pierwsza książkę wydał w 1995 roku. Od tamtego czasu drukiem ukazało się ponad 250 utworów jego autorstwa. Głownie są to wierszowane bajki, bajeczki i opowiastki dla dzieci. Zaczynał jako grafik tworząc ilustracje do książek dla dzieci. Czasem powraca do tego zajęcia ale jak sam mówi zdecydowanie lepiej wychodzi mu pisanie.

Na spotkanie autorskie , które odbyło się w siedzibie CKiBP, przybyły cztery grypy przedszkolaków. Dzieci 5-cio letnie oraz 6-cio letnie poznały twórczość pana Wiesława oraz wzięły udział w konkursie. W trakcie spotkania pisarz zadawał pytania, a prawidłowe odpowiedzi były nagradzane drobnymi upominkami. Ten kto zdobył najwięcej nagród został zwycięzcą. Przedszkolaki wraz z panem Wiesławem czytały bajeczkę, odgadywały tytuły książek, poznały proces wydawania książki. Ciekawe opowieści przeplatały się z rymowankami oraz zagadkami. Wspaniała zabawa wywoływała uśmiechy na twarzach przedszkolaków. Tak świętowany był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

źródło: malanow.pl

Turniej Piłki Siatkowej, czyli Dzień Chłopaka w Ze...
Władysławów: Historyczna umowa podpisana

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.