Malanów: XII Turniej Tańca Towarzyskiego i Dowolnego za nami

Konkurs tańca w Malanowie

„Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy. Oswaja nas z widokiem pięknych form i roztacza przed nami świat czarujących dźwięków. Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne.W ten sposób rozwija i kształci smak” Lukian Samosat.

Młodzi tancerze, uczniowie szkół podstawowych, którzy na co dzień rozwijają swoje taneczne pasje w murach szkolnych czy w domach kultury, mogli je zaprezentować na XII Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego, który odbył się 25 listopada 2019 r. w Malanowie. Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nadzieja oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie, a udział w nim wzięło blisko 90 młodych tancerzy.

Otwarcia turnieju dokonały: Krystyna Sobczak – prezes Stowarzyszenia Nadzieja w Malanowie oraz Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Panie gorąco przywitały zaproszonych gości: Ireneusza Augustyniaka – wójta gminy, Karola Płóciennika – przewodniczącego Rady Gminy, Marka Nowickiego – dyrektora SP w Malanowie, Alicję Maciejewską – skarbnika stowarzyszenia oraz opiekunów i tancerzy biorących udział w turnieju. Powitały i przedstawiły jury konkursu: Barbarę Zańko - przewodniczącą, Marzannę Szczap i Eryka Lamenta.
Podczas tegorocznej edycji tancerze rywalizowali w dwóch kategoriach: taniec towarzyski i taniec dowolny z podziałem na kategorie wiekowe. Wszystkie prezentacje taneczne dostarczyły widzom wielu wrażeń artystycznych. Młodzi tancerze wykazali się dużym talentem prezentując ciekawe choreografie często łączone z elementami akrobatyki. Jak co roku w trakcie występów panowała wspaniała atmosfera i zachwyt na widowni. Z pewnością utalentowani tancerze znajdą wielu naśladowców.

Po naradzie jury przyznało następujące miejsca:

W kategorii tańca towarzyskiego:
I miejsce – Alicja Jaroszewicz i Adam Ambroziak uczniowie ze szkoły Podstawowej w Miłaczewie, podopieczni Beaty Górskiej

W kategorii tańca dowolnego:
klasy I-III
Miejsce - grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie - opiekun Ewa Stelmaszak
Miejsce - grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie – opiekun Romualda Kabot
Miejsce - grupa taneczna reprezentująca SP w Miłaczewie – opiekun Beata Górska

klasy IV-VI
Miejsce ex aequo - grupa taneczna ISKIERKI z SP Brudzew opiekun Elżbieta Grązik i grupa taneczna z SP Malanów - opiekun Ewa Stelmaszak
Miejsce - grupa taneczna MIKO z miejskiego Domu Kultury w Turku – opiekun Aleksandra Musiałowska
Miejsce - Szkoła Podstawowa w Miłaczewie - opiekun Elżbieta Młotkiewicz

klasy VII-VIII
Miejsce - grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie – opiekun Katarzyna Tomczyk

Podsumowania turnieju nie szczędząc słów uznania pod adresem uczestników turnieju i ich trenerów dokonała przewodnicząca jury Barbara Zańko. Młodym tancerzom i ich opiekunom pogratulował również wójt Ireneusz Augustyniak, który wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy w Malanowie Karolem Płóciennikiem i prezes stowarzyszenia Krystyną Sobczak wręczył dyplomy i upominki.

Turniej tańca był jednym z zadań projektu pt.: „Ze sztuką przez pokolenia” dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Malanów jako zadanie w dziedzinie kultury.

M. Przygońska

Kawęczyn: Budowa drogi w Marianowie zakończona
Gm. Turek: Oświata położy się cieniem na przyszłor...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 20 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.