Malanów: Zmagania siódmoklasistów podczas XIII Konkursu Wiedzy o Gminie

Malanów

„Mała ojczyzna to miasto, czy wieś w której się urodziliśmy, to środek świata. To przestrzeń niewielka, w której się obracamy – nasze domy, ulice, cmentarze, kościoły, to przestrzeń niewielka wielkim wysiłkiem ludzkim zabudowana, przez wojny niszczona i odbudowywana, to centrum świata”

Leszek Kołakowski

Wiedza o najbliższym otoczeniu, jego historii, najważniejszych postaciach, lokalnych przedsięwzięciach czy instytucjach jest bardzo ważna w kształtowaniu odpowiedniej postawy obywatelskiej i patriotycznej. Szczególne znaczenie ma ona dla najmłodszych pokoleń. Aby zachęcić i zmobilizować młodych mieszkańców naszej gminy do poznania i zgłębienia wiedzy o małej ojczyźnie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zorganizowało już po raz trzynasty Konkurs Wiedzy o Gminie Malanów. Konkurs odbył się 18.11.2021 r., a udział wzięły w nim cztery drużyny reprezentujące VII klasy szkół podstawowych z terenu gminy Malanów.

Wiedzę o Gminie Malanów zweryfikowały pytania przygotowane przez dyrektor CKiBP Małgorzatę Przygońską. Obejmowały one zagadnienia z historii lokalnej, kultury, sportu, życia społecznego czy wiedzę o osobach związanych z Malanowem i okolicami. Uczestnicy, doskonale przygotowani przez panie: Justynę Balcerzak oraz Lidię Maciejewską, świetnie poradzili sobie z większością konkursowych zadań. Pytanie otwarte, skierowane do klas towarzyszących swoim reprezentantom, dotyczyło wskazania zalet nauki we własnej szkole.

Zadania oceniane były przez jury w skład którego wchodzili: Ireneusz Augustyniak – Wójt Gminy Malanów, Łukasz Nowak – Sekretarz Gminy Malanów oraz Katarzyna Gorgolewska-Erkiet – kierownik Centrum Usług Wspólnych.

Przed wręczeniem nagród laureatom, wójt Ireneusz Augustyniak podziękował opiekunom za rzetelne przygotowanie podopiecznych i wyraził słowa uznania dla wiedzy uczestników konkursu. Informacje zawarte w odpowiedziach na pytanie otwarte były przemyślane i bardzo interesujące. Każda z klas wykazała wiele zalet nauki we własnej szkole takich jak: wiele zajęć pozalekcyjnych, przyjazną atmosferę, pomoc pedagoga i psychologa czy dbałość o bezpieczeństwo, Informacje te są dla władz samorządowych cenną wskazówką co do kierunku rozwoju działalności dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców gminy Malanów, co podkreślił Ireneusz Augustyniak.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce
Szkoła Podstawowa w Malanowie, klasa VII C reprezentowana przez:
Justynę Musidlak, Marię Nawrocką, Agatę Kolanowską

II miejsce
Szkoła Podstawowa w Malanowie, klasa VII A reprezentowana przez:
Agatę Andrzejczak, Franciszka Pakułę, Filipa Porębskiego

III miejsce ex aequo
Szkoła Podstawowa w Miłaczewie, klasa VII reprezentowana przez:
Weronikę Jafra, Klarę Wasik, Oliwię Urban.

Szkoła Podstawowa w Malanowie, klasa VII B reprezentowana przez:
Macieja Rosickiego, Aleksandrę Nowakowską, Kaję Sobczak

Laureatom gratulujemy, a wszystkich mieszkańców gminy Malanów zachęcamy do pogłębiania wiedzy o naszej małej ojczyźnie poprzez portal malanow.pl, a w szczególności Cyfrowe Archiwum Gminy Malanów.

źródło: malanow.pl


Władysławów: Nowe wyposażenie i sprzęt ratownictwa...
Dobra: Nowe nawierzchnie ku poprawie bezpieczeństw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.