Malanów: „Znajdź mnie jeśli potrafisz” czyli profilaktyka według Zbigniewa Kołby

Zbigniew Kołba

Czy czytanie może stanowić zamiennik dla uzależniających używek? Ależ oczywiście. Przekonywał o tym Zbigniew Kołba podczas spotkania autorskiego zorganizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna w Malanowie a finansowanego przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie.

23 września o godzinie 12:00 uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej w Malanowie mieli okazję uzyskać informacje z zakresu profilaktyki uzależnień związanych z alkoholem, narkotykami czy światem wirtualnym.

Poruszony został także ważny temat depresji wśród dzieci i młodzieży. Zbigniew Kołba przekonywał swoich słuchaczy do czytania książek. Jest to doskonały zamiennik dla wieczornego przesiadywania przed ekranem komputera czy smartfona. Działa relaksująca, wzbogaca słownictwo oraz wiedzę a także rozwija wyobraźnię i pozwala oderwać się od szarej codzienności. Między trudne tematy związane z profilaktyką i zdrowym trybem życia, autor książki „Znajdź mnie jeśli potrafisz”, wplótł zagadki czytelnicze oraz ćwiczenia relaksacyjno-fonetyczne co spowodowało że mimo wagi poruszanych tematów słuchacze opuszczali spotkanie w doskonałych humorach.

Anna Sobczak


Fałszywe sms-y o kwarantannie. Ostrzegamy!
Wychowanka UKS „Piątka” Turek na Mistrzostwach Świ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.